Dūru vicināšana un kliegšana jeb cīņa par apsaimniekotāju Rīgas “Ķīnas mūrī”

18 komentāri

Ziepniekkalna “Ķīnas mūris”, “Lielais Ķīnas mūris” un tamlīdzīgi. Runa ir par namu Ozolciema ielā 18, kas esot ne tikai garākā daudzstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamā māja galvaspilsētā, bet arī Latvijā un pat Baltijā. Un teju 400 dzīvokļu īpašnieku starpā ir samilzis pamatīgs konflikts par nama apsaimniekotāju.

Līdz pat pērnā gada rudenim rūpes par gigantisko namu uzņēmās “Rīgas namu pārvaldnieks”. Pārmetot bezdarbību vairāku gadu garumā, pēc dzīvokļu īpašnieku vairākuma lēmuma māju pārņēma “Rīgas namu apsaimniekotājs”. Ilona un citi iedzīvotāji uzskata, ka apsaimniekotāja maiņa notikusi pretlikumīgi.

Konstantīns

Nu, viņi [”Rīgas namu apsaimniekotājs”] ignorē e-pastus, tāmes uzrāda ar nokavēšanos, piemēram, pēc diviem mēnešiem. Uz sūdzībām neatbild. Uzvedās rupji. Un nepatīk arī tas, ka viņi veic iepirkumus, bet ar iedzīvotājiem pat nepakonsultējas. Nav kvoruma, 50+1 balss.

Ilona savukārt uzsver, ka jaunā mājas valde trīs locekļu sastāvā bez dzīvokļu īpašnieku vairākuma nedrīkstot rīkoties ar mājas uzkrājuma fonda līdzekļiem.

Aktīvistu grupa uzsāk jaunu dzīvokļu īpašnieku aptauju par atgriešanos pie “Rīgas namu pārvaldnieka”. Iedzīvotāju starpā uzplaiksnī ne tikai asa vārdu apmaiņa, bet pat dūru un spaiņu vicināšana. Bez Tabu ierašanās brīdī sastopam Staņislavu, kurš šobrīd ir tā dēvētās mājas valdes viens no locekļiem. Viņš nenoliedz, ka iesaistījies konfliktā un spaiņa vicināšanā. Tas gan darīts aizsardzības nolūkā un ar mērķi pārstāvēt visas mājas intereses.

Staņislavs uzskaita, ka ticis apmelots par “otkatu” saņemšanu no “Rīgas namu apsaimniekotāja”.

Tikmēr Ilona ar domubiedriem uzskata, ka daļa aptaujas lapu par apsaimniekotāja iepriekšējo maiņu, esot pat viltotas. Rīgas domes Mājokļu un vides departaments, kas izskata lūgumus pēc apsaimniekotāja maiņas gan noliedz iespējamas nelikumības.

”Rīgas namu apsaimniekotāja” direktors Igors Trubko ir pārsteigts, ka nav aizritējis pat gads, kad arī jaunais apsaimniekotājs radot bažas. Tiesa gan, Trubko negrasoties likt šķēršļus mājas atkalpārņemšanai. Svarīgākais, lai tiktu ievērota likumā noteiktā kārtība.

Šobrīd Ozolciema ielā 18 tiekot veiktas pat divas aptaujas – viena par atgriešanos pie “Rīgas namu pārvaldnieka”, bet otra aptauja – par pirmās aptaujas anulēšanu. Un abas puses bravurīgi ziņo, ka ir savākts vairākums. Taču jau tagad zināms, ka ar rezultātu paziņošanu nekas šeit nebeigsies.

Latvijas Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijas komentārs:

18 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Jau trīsreiz mēneša laikā!" Nepiestājot pieturā, autobusu šoferi vairākkārt atstājuši bērnu šosejas malā

Dūru vicināšana un kliegšana jeb cīņa par apsaimniekotāju Rīgas "Ķīnas mūrī"

"Jūs nopietni?!" Māmiņām ar zīdaiņiem un maziem bērniem liedz iepirkties lielveikalos

"Viņam seko bērni, glābiet viņus, kamēr var!" "TikTok" aktīvists stāsta par netiklībām ar bērniem un bez mitas lamājas

"Tur viss ir pretīgi! Gribam atpakaļ naudu!" Četri indieši Rīgā "iegrābjas" ar dzīvokļa īri

"Jāuzmanās, uzticot bērnus tādām skolām." Vakcīnskeptiķu skolā bez licences sola "saudzīgu vidi" bez Covid-19 ierobežojumiem

"Ar tādu mašīnu nav problēmu pārsniegt ātrumu arī vecmammai." CSDD tehniskās apskates darbinieks traucas ar 168 km/h

"Drusciņ sapurinās nevakcinētos!" Sākoties ārkārtējai situācijai, iedzīvotāju noskaņojums krasi atšķiras: no izpratnes līdz dusmām

Dziedātāja Olga Rajecka sašutusi: Maksāju par trim fāzēm, bet saņemu vienu!

Rīdzinieki pikti, jo nav apkures un sākuši pelēt pat vasarā nomainītie logi!

"Balkoni nenogāzīsies?" Olainē apšauba mājas renovācijas projektu

"Ja atkal notiks avārija, atkal taisni upē?" Tilts jau gadu bez barjerām, bīstamība uz Bauskas šosejas