“Diezgan nepiedienīgi ko tādu zīmēt!” Praulienas pagastā uzglezno Brīvības statueti bērna gaidībās

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

32 komentāri

Praulienas pagastā apgleznota bērnu un jaunrades centra siena. Mākslas darbs daļai iedzīvotāju šķiet mulsinošs – starp kuģi, ziediem un citiem simboliem attēlota brīvības statuete, esot bērna gaidībās.

Pie bērnu un jauniešu centra “Bez Tabu” satiek skolēnus, kuri uzreiz izsaka viedokli par nesen tapušo zīmējumu.

skolēns

Diezgan nepiedienīgi ko tādu zīmēt. Brīvības simbols kā grūtniece! Nav patīkami!

“Bez Tabu” uzrunā bērnu un jauniešu centra vadītāju Imantu Pulksteni, kurš ir arī idejas autors zīmējumam. Vadītājs amatu ieņēmis septembrī, izlēmis, ka pelēkās sienas jāatdzīvina, tāpēc sagatavotas vairākas skices, lai lemtu, ko tieši uz sienas uzgleznot.

Imants Pulkstenis
zīmējuma idejas autors

Tas ir grafiti zīmējums. Tas ir protests! Tā ir protesta māksla, kas nevar būt vienaldzīga. Ar Mildu, es domāju, ka ir trāpīts. Jūs taču zināt, kādā “pakaļā” mēs esam ar demogrāfiju. Latvija ir tukša!

Jāatgādina, ka mākslas darbs atrodas vien 200 metru attālumā no vietējās skolas. Tieši jaunā paaudze ir tā, kas to ikdienā uzlūko. Imants Pulkstenis uzskata, ka tieši bērnu un jauniešu centra siena ir īstā vieta, kur konkrēto zīmējumu ar tā vēstījumu nodot pārējiem.

Praulienas pagasta pārvaldes vadītājam Valdim Gotlaufam tapušais zīmējums ir liels pārsteigums. Stāsta, ka Imants bijis pie viņa ar ideju par sienas apgleznošanu. Tam pagasta pārvaldes vadītājs piekritis, taču Imants neesot saņēmis apstiprinājumu, ka pašvaldība ļauj gleznot Brīvības simbolu.

Valdis Gotlaufs
Praulienas pagasta pārvaldes vadītājs

Pret bildi kopumā neiebilstu, bet konkrēti mans uzstādījums bija, ka bilde var tapt bez konkrētās Brīvības pieminekļa statuetes. Pēc tam es devos atvaļinājumā. Man bija liels pārsteigums, ka atgriežoties es jau redzu gatavu gleznojumu. Mans ieteikums nav ņemts vērā!

Pārvaldes vadītājs paliek pie sava, uzskatot, ka Brīvība nebūs īstais simbols, kuru apspēlēt, tāpēc zīmējumu labos. Pagaidām nav skaidrs, kas Mildas vietā atradīsies, bet jau tuvākajā laikā skats būšot pavisam cits.