Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Komentāri

Paredzams, ka pirmslaulību apmācības norisināsies divas reizes gadā – pavasarī un rudenī. Ņemot vērā ierobežoto vietu skaitu, dalībnieki tiks atlasīti pēc principa – kas pirmais brauc, tas pirmais maļ.

Solvita Saukuma – Laimere, Tieslietu Ministrijas Dzimtsarakstu nodaļas departamenta direktore

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mācībās būs četri moduļi – finanšu pratība, laulības tiesiskie aspekti, ētiskie un psiholoģiskie aspekti, kā arī vecāku tiesības un pienākumi. Kopā tās ir 24 akadēmiskās stundas, katram modulim paredzētas sešas stundas.

S. Saukuma – Laimere norāda, ka Latvija būs pirmā Eiropas savienībā, kur valsts pārvalde organizēs pirmslaulību apmācības, līdz šim tas bijis baznīcu jājamzirdziņš.

Sociālantropologs Roberts Ķīlis norāda, ka tikai 18% no tiem, kuri apprecas, kopā nodzīvo visu mūžu. Krietni lielāku uzmanību, par pirmslaulību apmācībām, būtu jāpievērš precēto pāru samierināšanai, nodrošinot tiem bezmaksas psiholoģisku palīdzību.

Sieviete pirmajā laulībā stājas 29 gadu vecumā, vīrieši 31 gada vecumā. Šajā vecumā ir diezgan liela dzīves pieredze uzkrāta. Mēģināt mācīt, kā veidot attiecības ir tāds…

Ja runātu par 18, 19 gadīgiem, tad vēl tā. Attiecību krīze visbiežāk piemeklē pārus, kuri laulībā nodzīvojuši 6 līdz 9 gadus.

Tas saistīts ar bērnu iešanu skolā, otra bērna piedzimšanu.

Paredzēts, ka apmācības norisināsies visos Latvijas reģionos, taču joprojām vēl nav zināms, kas šos kursus vadīs. Apmācībām varēs pieteikties dzimtsarakstu nodaļās.

Foto

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl