“Daudzi saka, ka tā ir kaut kāda sekta,” Lilastes mežā interesants atradums

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

3 komentāri

“Bez Tabu” saņēma fotogrāfijas no kāda Lilastes iedzīvotāja, vīrietis uzskata, ka mežā, kas atrodas blakus daudzdzīvokļu mājai, tiek veikti rituāli. Fotogrāfijās redzami koki, kuros iegrebti dažādi simboli, uz zemes salikti no čiekuriem veidoti ornamenti un dzīvnieku kauli. “Daudzi saka, ka tā ir kaut kāda sekta, neomulīgi,” emocijas raksturoja “Bez Tabu” skatītājs.

“Bez Tabu” devās uz skatītāja norādīto vietu un secināja, ka zīmes, kas iegrebtas koku stumbros ir vien pāris centimetru lielas. Vienu koku rotāja arī divi uzraksti angļu valodā, piedāvājums iet kopā pastaigāties ar atbilžu variantiem “jā” un “nē”, arī brīdinājums “es tevi redzu”. Lielākais no veidojumiem bija uz zemes izkārtota zvaigzne, uz tās arī uzraksts “neaiztikt”.

“Dienu pirms mēs ar suni tur gājām, un viņš to zvaigzni bija izmīcījis. Nākamajā dienā, kad viņi tur “sektējās”, tad pa nakti tā zvaigzne jau bija atkal uztaisīta.”

Netālu atrodas daudzdzīvokļu māja, dienas vidū tās pagalmā nevienu cilvēku satikt neizdevās, tāpēc filmēšanas komanda aptaujāja atpūtniekus pie Lilastes pludmales. Visi atdzina, ka fotogrāfijas atgādina kādu rituālu, dzīvot šādai vietai blakus būtu neomulīgi, taču iespējams tas ir vienkārši joks.

Uzņemtās fotogrāfijas ar interesi apskatīja arī Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes doktorants Ņikita Andrejevs. Vairāki priedēs iegrebtie simboli ir labi zināmi, piemēram, Ugunskrusts, Jumis, Māras zīme, bet koku stumbrus rotā arī mākslas darbi, kas, visticamāk, neko nenozīmē.

Ņikita Andrejevs
LU Teoloģijas fakultātes zinātniskais asistents

“Tā zvaigzne ir pentagramma, kas mūsu kultūrā asociējas ar sātanismu, no otras puses tā ir sena maģiska zīme, burts “a” ar aplīti ir anarhijas zīme. Redzot visu šo, izskatās, ka to ir gravējuši vairāki cilvēki. Tas noteikti varētu būt arī kaut kāda veida rituāls, jo informācija par zīmēm un maģiskiem rituāliem visiem ir pieejama internetā.”

Apkārtējiem iedzīvotājiem uztraukties nevajadzētu, bet Ņikita Andrejevs tomēr ieteiktu uzmanīt savādo vietu, ja parādās kādas pazīmes par, piemēram, dzīvnieku upurēšanu, tad gan jāziņo policijai. Starp citu, turpat Lilastes pludmalē krievu mākslinieks un šamanis izveidoja Šamanistānu – vietu, kur tiek veikti rituāli, taču pirms pāris gadiem tā tika izdemolēta.

Foto

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl