Darba meklētājus vīriešus vilina izmēģināt preparātu, kas palielina dzimumtieksmi un muskuļu masu

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

1 komentārs
Darba meklētājus vīriešus vilina izmēģināt preparātu, kas palielina dzimumtieksmi un muskuļu masu

Izskatot darba piedāvājumu sludinājumus, stiprā dzimuma pārstāvjiem pavīd kārdinoša vakance. Vīriešiem piedāvā izmēģināt testosteronu palielinošu uztura bagātinātāju. Brīnumlīdzekli, kas uzlabojot potenci, mēnesi piedāvā bezmaksas.

Nepieciešami dalībnieki testosterona palielinoša uztura bagātinātāja izmēģināšanai. Tikai vīrieši. Palielina muskuļu masu, dzimumtieksmi, uzlabo asins sastāvu utt.

Mārtiņš

Man šāds sludinājums šķiet ļoti aizdomīgs. Es tādu neuztvertu nopietni. Jāpainteresējas, vai šādas lietas reklamēt ir legāli?

Arī citiem aptaujātiem vīriešiem sludinājums šķiet aizdomīgs. Neizraisa uzticību asins analīžu veikšana, kas dalībniekiem tiek pieprasīta 3 reizes dienā 2 nedēļas. “Bez Tabu” veic eksperimentu un palūdz kolēģim atsaukties uz vakanci. Zvanot vairākas dienas, norādītais tālruņa numurs klusē, arī uz nosūtīto e-pastu atbildes nav. Iespējams, vajadzīgais dalībnieku skaits jau savākts, jo sludinājumu nedēļas laikā skatījušies gandrīz 4 tūkstoši.

Zāļu valsts aģentūras pārstāve norāda, ka klīnisko pētījumu gadījumā zāļu drošība tiek rūpīgi izvērtēta, lai nekaitētu pacientam, un notiek ārstējošā ārsta uzraudzībā.

Atbildīgais par pētījumu parasti ir zāļu ražotājs. Zāļu pētījums notiek vairākās fāzēs. Sludinājuma norādīts, ka preparāts, kas uzlabo dzimumtieksmi, palielina muskuļu masu un veic citus brīnumus, ir uztura bagātinātājs. To uzrauga Pārtikas un veterinārais  dienests. Tā pārstāve norāda, ka uztura bagātinātājiem jābūt reģistrētiem PVD, arī gadījumos, ja tiek veikts pētījums. Par šo uztura preparātu ziņu neesot, jo neesot norādīts nosaukums.

Veids, kādā pasniegts piedāvājums piedalīties pētījumā, jomas ekspertiem raisa aizdomas, un viņi neiesaka riskēt un uz to atsaukties, citādi var nodarīt kaitējumu veselībai.

Reklāmu uzrauga Patērētāju tiesību aizsardzības centrs. Tā pārstāve Santa Zarāne norāda, ka sludinājums šai gadījumā neesot uztverams kā reklāma, bet gan kā piedāvājums piedalīties pētījumā, tāpēc neiesaistās.

Veselības inspekcija norāda, ka šis neesot ar ārstniecību saistīts sludinājums, tāpēc nekontrolē. Inspekcija aicina nopietni izturēties pret veselību un vērsties pie ārsta, ja radušies veselības traucējumi, un iegādāties zāles tikai legālās mazumtirdzniecības vietās (aptiekās) vai legālās interneta tīmekļa vietnēs.

1 komentārs