Citiem šokolādes kūka, citiem kaku čupiņa! “Emodži” vārdnīcas radītājs izskaidro emocijzīmes!

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

4 komentāri

Mūsdienu tehnoloģijas dod iespēju izteikt emocijas ar dažādu ikonu palīdzību, kuras visā pasaulē apzīmē ar vārdu ”emodži”. Rīgā viesojās tehnoloģiju eksperts no Anglijas Džeremijs Bērdžs, kurš radījis ”emodžipēdiju” (emojipedia.org). Virtuālu vārdnīcu, kas izskaidro katras ikonas nozīmi.

Latvieši visbiežāk izvēlas lietot tādas pašas emocijzīmes kā citur pasaulē, bet ir viena, kura tiek lietota salīdzinoši biežāk, tā apzīmē apskāvienu, taču bieži vien ar to domājot sajūsmu. Džeremijs Bērdžs skaidro, ka Apple, Google un Microsoft kopīgi nosakot standartus, kā tiek saukta katra emocijzīme, un Džeremijs to dokumentē.

Cilvēku viedokļi par vairāku emocijzīmju patieso nozīmi un izmantojumu dalās. Piemēram, emocijzīme ar kopā saliktām plaukstām, citi uzskata, ka tā apzīmē lūgšanu, citi pateicību, citi ”dod pieci”.

Džeremijs Bērdžs

Džeremijs Bērdžs
“Emojipedia” izveidotājs

Šī ir japāņu emocijzīme, lai pateiktu lūdzu vai paldies. To var lietot, lai apzīmētu lūgšanu, bet tas noteikti nav “dod pieci”, jo īkšķi ir vienā pusē, “dod pieci” katrs īkšķis būtu savā pusē, tā kā tas noteikti nav “dod pieci”.

Diemžēl “dod pieci” emocijzīme vēl neesot radīta, bet var izlīdzēties vienkārši ar “paceltu plaukstu”. Ir kāda ļoti populāra emocijzīme, kura mīlīgā zīmējuma dēļ var radīt dažādas asociācijas.

”Esmu redzējis, ka cilvēki to notur par šokolādi, bet tā ir kaku čupiņa, tai ir acis, lai tā izskatītos jaukāka. Esmu redzējis, ka tai nav acu, un ap to lido mušas, nevienam tas nepatīk.

Bet kādā situācijā to lieto? Nu tas varētu būt tā – man tas nepatīk, bet es neesmu dusmīgs.”

Oriģināli, pirmās 400 emocijzīmes esot nākušas no Japānas. Tā izskaidrojams ”emodži”, kam acu vietā iezīmēti ”X” simboli. Japānā ”X” acu vietā liek, lai attēlotu ”reiboni”.

Arī garnele emocijzīmju klāstā atrodas tādēļ, ka tā nāk no tradicionālās japāņu virtuves, taču Džeremijs dzirdējis, ka citviet to izmanto daudz rupjākā veidā…

4 komentāri