Cilvēks, kurš zina dzīvības vērtību. Mākslinieks no Bauskas, kurš glezno ar muti!

Agnese Drunka

Autors: Agnese Drunka

Bez Tabu raidījuma vadītāja, kas visiem stāstiem pieķeras ar pieredzējušas žurnālistes krampi.

1 komentārs

Bez Tabu Brīvības svētkos tiekas ar mākslinieku, kurš glezno ar muti. 28 gadus vecais baušķenieks Mareks savu talantu – spēju radīt brīnumainus mākslas darbus ar muti – atklāja pēc gūtas traumas, kas atņēmusi viņa roku un kāju kustību.

Mareks Odumiņš, 28 gadus vecs jauneklis, pirms pieciem gadiem ar darba kolēģiem ballējoties pirtī, guva traumu, kas viņam liedz roku un kāju kustības.

Mareks

Ūdens krastā bija slidkalniņš, es pa to nošļūcu, un tālāk vairs neko neatceros.

Tam sekoja smaga atnākšana… : “Bija ļoti grūti, bija vairākas klīniskās nāves, pavadīju trīs mēnešus pie elpošanas aparāta.”

Atnāca pavisam cits Mareks, cilvēks, kurš spēj novērtēt dzīvību, cilvēks, kurš atradis Dievu, cilvēks, kurš atklājis pats sev sevi. “Jā man ir talants, Dieva dots talants. Katram no mums ir  talants, tikai tas noslēpts kā dārgums, jāmeklē…” pārdomu pilns ir mākslinieks.

Liktenīgi un zīmīgi, ka Mareks talantu atklājis pēc traumas, kamēr rokas viņu klausīja, nekad nav gleznojis, tagad to dara ar milzīgu aizrautību. Marekam gleznot, tāpat kā visu citu šai dzīvē darīt, nozīmē lūgt palīdzību citiem. Mareks ar īpašas datorprogrammas palīdzību atrod paraugu gleznai, un darbs var sākties, ar mākslinieka vēlību šoreiz viņam palīdzēšu es.

Padot otas, atrast īstās krāsas, izskalot otas, panest gleznu tālāk, lai meistars var novērtēt darbu.

“Man ļoti patīk gleznot. Es varētu gleznot visu dienu. Reizēm ir tā, ka asistents stāv blakus, un saka, varbūt uztaisām pauzi, un es esmu tā aizrāvies, neesmu pamanījis, ka piecas stundas pagājušas,” smaidot noteic mākslinieks.

Gleznojot pazūd laiks un gavilē mākslinieka sirds. “Gleznojot es varu izpausties. Gleznās es parādu  prieku, mīlestību, tā nav vienkārša glezna, tajās ir mana sirds un mans spēks “- uzsver mākslinieks.

Iedvesmotājs, tā nereti līdzcilvēki dēvē Mareku. Jā, viņam ir savas vājības, piemēram, ļoti patīk pulksteņi un smaržas. Šobrīd mākslinieks pārbauda savas pacietības robežas, un ir skaidrs, kāds tieši ir viņa dzīves mērķis:

“Es zinu, ka es staigāšu, tas ir tas, kas manī ir un viss,” atvadoties teic mākslinieks ar stingru jo stingru pārliecību.

Foto