Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

2 komentāri

Tuvojoties pludmales sezonai, kāda Bez Tabu skatītāja nolēmusi uzsākt vingrinājumu programmu, kas pieejama video portālā youtube.com. Pēc mēneša ilgiem, smagiem treniņiem, cerētos rezultātus tā arī nesagaidīja.

Skatītāja uzdod jautājumu – cik uzticami ir šie interneta treneri? Tiek solīts, ja katru dienu pāris minūtes tiks veltītas vingrojumiem, ātri vien zudīs liekie kilogrami. Internets pārpildīts ar treneriem, kuri sola ātri atbrīvoties no liekajiem kilogramiem.

Piemēram, kādas sievietes “Cassey Ho” virtuālo sporta zāli apmeklējuši vairāk nekā 3 miljoni abonementu. Ar viņas piedāvātajiem vingrojumiem iepazinās arī fitnesa treneris Kristaps Strods. Viņš vērtē, ka vingrojumi ir ļoti agresīvi un paredzēti sportistiem, kuri sasnieguši augstu līmeni, noteikti tos pildīt nevajadzētu iesācējiem.

Treneris arī apstiprina, ka virtuālo treniņu popularitāte strauji uzņem apgriezienus. Bet ļoti bieži vingrinājumi, to izpildījums un secība liek brīnīties nozares profesionāļiem.

Neviens virtuālais treneris neaizstās treneri klātienē.

Uzskata Kristaps Strods, piebilstot, ka interneta treneri nespēj novērtēt sportotāja fizisko sagatavotību, veselību. Neviens arī nepārbaudīs, vai vingrojumi vispār tiek pildīti pareizi.

Tas draud ar virtuālā tievētgribētāja nonākšanu ārsta kabinetā, fizioterapeites Agneses Pilderes pacientu lokā ir šādi interneta sportisti. Viņa uzskata, ka nepareizi un nepiemēroti vingrinājumi var radīt nopietnas sekas – pārslodzi locītavām, muguras traumas, muskuļu cīpslu sastiepumus utt.

Pirms smagas, fiziskas slodzes noteikti vajadzētu iesildīties, to interneta treneri bieži aizmirst pieminēt. Netiek piedāvāti arī vieglāka līmeņa alternatīvi vingrinājumi iesācējiem.

Ieteicams katru video kanāla īpašnieku vismaz uzmeklēt internetā, lai noskaidrotu viņa profesiju. Noteikti atrodamas arī veselībai nekaitīgas treniņu programmas, bet tās diemžēl nav tik populāras. Daudzie skatījumi tiek panākti ar citām metodēm, piemēram, kailiem ķermeņiem.

Pirms kādas online treniņu programmas uzsākšanas, ieteicams vispirms pakonsultēties par tās atbilstību savām spējām ar sertificētu treneri vai fizioterapeitu.

Foto

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl