“Ciest nevaru!! Trula iekasēšana dāvanai, ko izvēlas “vecāku padome”!” Izlaiduma izmaksas nebeidz pārsteigt

”Ciest nevaru to kolektīvo naudas vākšanu! Vēlos apsveikt pati ar ko personīgi jauku, nevis truli mesties kaut kam, ko izlemj ”vecāku padome”!” – šāds un daudzi citi viedokļi ir par izlaidumu tēriņiem. Kamēr kādas izglītības iestādes audzēkņu vecāki katrs izlaiduma pasākuma organizēšanai atvēl pat 100 eiro, daudzi uzskata, ka lielie tēriņi ir ”šaušana pār strīpu”. “Bez Tabu” uzklausa vecāku, izglītības darbinieku un kvalitātes uzraugu viedokļus par izlaidumu tēriņu ”trakumu”.

Atpakaļ uz rakstu

24 komentāri

 • Kristīna Vecpuise

  Kristīna Vecpuise

  Bet pagājušajā gadā, kad Saldus mūzikas skolu beidza mana meita, es, tobrīd 7 nepilngadīgu bērnu mamma, pati ieteicu mazliet lielāku summu savākt skolas dāvanai. Vecāki bija šokā, jo laikam jau neviens cits kā ģimene no šīs skolas nebija ieguvuši tik ļooooooti daudz kā mēs. Skolotājus atsevišķi gan apdāvinājām katrs pats. Daži savācās bariņā un ar mīlīgu kopbildi atmiņai apsveica kādu skolotāju. Un arī skolotāji par savu naudiņu sirsnīgi apdāvināja savus tuvākos skolēnus kaut ar šokolādīti. Tajā pašā laikā mani izbrīnīja tas, ka daudzi vecāki ir gatavi bērna apģērbam izdot 10 reizes lielākas summas nekā paliekošām lietām skolai.
 • Kristīna Vecpuise

  Kristīna Vecpuise

  Nekad kā bērnu mamma līdz šim neesmu atbalstījusi nekādu obligātu un kolektīvu skolotāju apdāvināšanu skolā, kas būtu tāda kā obligāta tradīcija. Tāpat kā, būdama skolotāja, neatbalstīju "obligātās" dzimšanas dienas skolotāju kolektīvā. Tā ir darba vieta, kurā cilvēks saņem algu - cits lielāku, cits mazāku, jo cits strādā vairāk, cits mazāk. Katram ir sava izmēra ģimene, kuru tas uztur par šo naudu, nevis dāvanām.
 • Vinnijs

  Vinnijs

  Skarbi. Ko darīt tiem vecākiem, kam aug 3 bērni un vienā gadā divi izlaidumi? Un mamma audzina viena pati bērnus.
  Tas komentētājs par tiem 300 Euro. Pareizinu ar 2. 😂 Tā neko- 600 Euro.
  Neatbalstīšu šādas izmaksas. Ģimenei pēc izlaiduma vēl jādzīvo.
 • sēne

  sēne

  Dažkārt lielie pārmetēji ir tie vecāki, kas nenāk ne uz sapulcēm kaut ko kopā lemt, ne paši bērnam velta laiku tik, cik viņam nepieciešams. Par dāvanu (kā izvēlēties), pēc pieredzes, varu teikt tā. Ja skolotājs/audzinātājs bijis pretimnākošs, ieinteresēts par bērnu un, rūpējoties par klabāku rezultātu, veltījis viņam arī savu brīvo laiku, tad viņam arī pienāktos laba dāvana. Ja ar bērniem nav bijis nekāda kontakta, tikai knapi paciešams darbs, tad tādam var arī ko simbolisku pasniegt.
 • Jānis

  Jānis

  Man godīgi kauns,tiešām kauns.
  Jūsu bērns tiek gadiem auklēts,mācīts un pat ja tie ir 100 eur tā būtu niecība,ja tā būtu kā dāvana auklītēm,skolotājām kas tur dara smaga darbu par mazu algu.
  Cik no tiem čīkstētājiem smēķē vai iedzer kādu šampi? Kaut vai tur parēķināsim pa 3 gadi cik iztērē,šeit nevar vismaz kautkā iepriecināt audzinātājus par viņu darbu.
  Kauns reāli.
  Pašam bērns bērnudārzā un ja vajadzēs vai tiks izlemts tad kaut €300 došu,un nē,neesmu dzīves lutināts bagātnieks,bet saplānošu budžetu tā lai varu.
  Tāpat bieži veikalos noskatos,kad vecāki atsaka bērnam kādu nieku kamēr paši pie kases nopērk smēķus pa €3.60 un ja paciņa dienā tad nav jābūt einšteinam lai saprastu,ka gadā tas ir jau 4 ciparu skaitlis.
 • Mamma

  Mamma

  Mums šogad dārziņā izlaidums. Izlēmām par simboliskām dāvanu kartēm audzinātājām un auklitei, kā neliela pateicība. No katra vecāka 9 eiro, dāvanu karte katrai 45 eiro vērtībā. Mūsu bērni dārziņā pavada lielāko laiku, katru dienu no apm 8 līdz 18, kāpēc lai nepateiktu paldies, par ieguldīto darbu, siltumu un mīļumu
 • Mamma

  Mamma

  Paši vecāki lemj un paši dāvina pārspīlēti dārgas dāvanas, pēc tam paši ziņo Bez tabū. Mūsu dārziņā audzinātājas neprasa nekādas dāvanas, bet sapulcē tieši daži vecāki iedzen daudzus vecākus strupceļā ar naudu mešanu. Mums pat ir izskanējis teksts:"Mēs varam vairāk, mums nav žēl!" Tie vecāki, kas protestē, pēc tam sarakstēs tiek norieti.
 • Es

  Es

  Un vēl...nez kādēļ vecāki saviem tusiņiem, alkoholam ir gatavi tērēt lielas naudas summas, bet bērniem vienreiz pa cik tur gadiem uzrīkot tusiņu nevar...kauns...kauns...un sakiet vēl, ka sev dzimšanas dienas nesviniet...
  • Ome

   Ome

   Dzimßanas dienu mès sviñèjàm...ar ceptàm reñgèm..jo ikdienà èdàm ceptus vai vàrìtus kartupeĺus.Pat maizes nebìja..2010 gadà.
 • Jpp

  Jpp

  Kāda tumsonība, mīļie vecāki , cik tālu jūs esiet nonākuši, nav runa par naudu vai tiešām jūs paši ar savām smadzenītēm neko nespējat izdomāt un radīt bērnam un arī sev svētkus. Jūs saprotiet ka tam jūsu bērnam vienreiz vis var piegriezties, mācīties, mācīties, mācīties un vēlreiz mācīties, gan skolā, gan mājās. Zinu vecākus kas savus talantīgos bērnus neved ne uz dziedāšanu vai dejošanu jo redz viņam tas nav vajadzīgs, kaut gan pašas ir slinkas jo no rītiem nevar piecelties lai bērnu aizvestu uz kora mēģinājumu, kauns. Svētki ir vajadzīgi un pašiem bērniem kopā ar vecākiem tas ir jārada un nevajag šeit pāspīlēt ar naudu.
 • B715

  B715

  Izlaidumi ir it visur - skolā, augstskolā,dārziņā....
  Tik pat labi cilvēki varētu brēkt kāpēc augstskolas maksa ir 3000 euro.

  Nu negribi davanu dārziņam neviens tak at varu nespiedis maksāt..bet vecāki tak grib arī pasēdēt pēc pasākuma un atzīmēt un kā zināms produkti nav par brīvu....manuprāt sen jasaport ka viss dzīvē kaut ko bet maksā tikai jautājums kurš par to maksā vai pats,vai valsts vai pašvaldība.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!