”Ciematā audzē, no turienes ved uz pilsētu.” Gruzijā dekriminalizē marihuānas lietošanu

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

1 komentārs

Gruzijas Konstitucionālā tiesa pieņēmusi vēsturisku lēmumu un dekriminalizējusi marihuānas lietošanu. ”Bez Tabu” filmēšanas komanda devās uz Gruziju, lai klātienē noskaidrotu, kā mainījusies gruzīnu ikdiena pēc pieņemtā lēmuma.

Gruzīni ar lepnumu stāsta, ka dzīvo visdemokrātiskākajā no valstīm, kuras atrodas starp Āziju un Eiropu. Staigājot pa Gruzijas kūrortpilsētu Batumi, ik pa laikam izdodas saost marihuānas smaržu.

Pēc marihuānas smēķētāju uzrunāšanas vīrieši kļūst bažīgi un atsakās runāt kameras priekšā, kaut pirms tam viens no gruzīniem pat piedāvāja apskatīt viņa uztīto tā saucamo marihuānas ”kāsi”.

”Veikalos nevar dabūt. Nu ciematā audzē, no turienes ved uz pilsētu. Tur ir laba prece, viņi dalās.”

Arī kādas nelielas aptiekas farmaceite sākotnēji ir samulsusi par ”Bez Tabu” jautājumiem, cenšoties noskaidrot, vai aptiekā iespējams iegādāties marihuānu. ”Pagaidām mums tādas nav. Laikam būs,” strupi nosaka aptiekāre.

Jānorāda, ka Gruzijā joprojām nav atcelts sods par marihuānas tirgošanu.

Gruzijas pilsētas Batumi ielās sastaptie iedzīvotāji dažādi vērtē apstiprinātās izmaiņas. Kamēr vecāka gadagājuma gruzīni norāda, ka marihuānai ir lieliska alternatīva ēdiena un alkohola veidolā, tikmēr jaunākās paaudzes gruzīni stāsta, ka aizvien vairāk jauniešu smēķē marihuānu. ”Bez Tabu” uzrunātais Timurs, kurš dzimis Gruzijā, bet nu dzīvo Krievijā, atzīst, ka draugu starpā ir vairāki marihuānas cienītāji, kuri nesmādē uzpīpēt tā saukto ”kāsi”: ”Teiksim tā, ka atklāti nesmēķē, bet draugu starpā tas netiek uzskatīts par kaut ko ārkārtēju.”

Uzrunātie Gruzīni akcentē, ka vēl ir pāragri vērtēt pieņemtās izmaiņas, taču viens otrs neslēpj viedokli, ka marihuānas dekriminalizācija var novest pie ”smagāku” narkotiku lietošanas.

Foto

1 komentārs