Būtiskas izmaiņas uz Tīnūžu-Kokneses šosejas! Autovadītāji gavilē!

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

16 komentāri

Bez Tabu redakcija saņēmusi vairākas sūdzības par Tīnūžu-Kokneses šosejas posmu, kur maksimālais braukšanas ātrums ir 90 kilometri stundā, kaut pārējā šosejas posmā atļauts pārvietoties ar 100 kilometriem stundā.

Kā norāda autovadītāji, krietni lēnāk jābrauc tieši tajā šosejas posmā, kur uzstādītas vidējā ātruma mērīšanas ierīces. Autovadītājiem par šādu ceļu satiksmes organizācija ir neizpratnē un norāda, ka tas, iespējams, darīts, lai varētu iekasēt naudas sodus.

Vairis
Autovadītājs

Varbūt Jūs varētu noskaidrot sabiedrībai nedaudz nesaprotamu lietu! Tīnūži- Koknese šosejā pašlaik atļautais braukšanas ātrums ir 100 km/h, bet tikai posmā, kur ir vidējais braukšanas ātruma kontroles etaps, tas ir 90 km/h. Tātad, vai tas posms ir projektētāju, būvētāju brāķis un tiešām ir nedrošs, vai vienkārši šis posms ir “naudas pelnīšanai”?

Vidējā ātruma mērīšanas ierīces uzstādītas šosejas 13. un 20. kilometrā.  Bez Tabu, sazinoties ar VAS ”Latvijas valsts ceļi”, izdodas noskaidrot, ka šādi ierobežojumi esot noteikti lielā ceļu satiksmes negadījumu skaita dēļ.

Māris Zaļaiskalns
VAS ”Latvijas valsts ceļi” satiksmes organizācijas pārvaldes direktors

Ja apskatās negadījumus tikai šogad, tad šajā autoceļa posmā notikuši 6-7 negadījumi. Ja salīdzina visu 45 kilometru garo P80 autoceļu, tad pārējā posmā ir tikai trīs ceļu satiksmes negadījumi. Kopš darbojas vidējā ātruma mērīšanas ierīces, negadījumi šajā posmā vairs nenotiek. Situācija ir uzlabojusies.

Šobrīd pieņemts lēmums arī šajā posmā turpmāk ļaut pārvietoties ar ātrumu līdz 100 kilometriem stundā. Ja negadījumu skaits atkal palielināsies, maksimālais pieļaujamais ātrums atkal var tikt samazināts.