”Būs kā Pavļutam!” Mājgrieža laikā matus uztic draudzenei

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

2 komentāri
”Būs kā Pavļutam!” Mājgrieža laikā matus uztic draudzenei
EKRĀNUZŅĒMUMS, BEZ TABU

“Bez Tabu” ilggadējais skatītājs Ratis jau otro reizi savu matu apgriešanu uzticējis savai dzīvesbiedrei Baibai. Tas viņam ir neierasti, jo līdz šim regulāri apmeklējis bārddzini (”Barber shop”), taču nu tas ir liegts.

Latvijā frizieriem ir aizliegts strādāt kopš 21. decembra, jau aizvadītā gada pavasarī Raitis iegādājas matu mašīnīti un ļāva draudzenei nogriezt pavisam īsus matus. Nu šā gada sākumā Baiba atkal ķērusies pie šķērēm un matu griežamās mašīnas.

Baiba
Apnika skatīties uz noaugušu Raiti

Kad viņš atnāca mājās, ieraudzīju, kas viņam darās uz galvas, ap ausīm, sapratu, ka nevar vairs tā. Man jau uz to dienu dienā jāskatās. Viņš jau pats neredz. Ja mati lien acīs, nav divu variantu. Šķēres rokās, mazlietiņ piegriež šur tur. Tur noteikti ir kāds robs, bet, ja šobrīd šķībi apgriezti mati ir lielākā problēma, tad cilvēkam kaut kas nav kārtībā. Man ir neliela pieredze matu griešanā. Man ir fantastiski divi brāļi, kuriem tīņu vecumā es matus esmu nedaudz pieveidojusi. Kad vecāki nav skatījušies.

Matu dzenamo mašīnu Raitis īpaši neizraudzījās, paņēma ātri pieejamo kādā no lielo tīklu veikaliem. Puisis stāsta, ka matu uzticēšana citam cilvēkam ir liels uzticības garants.

Raitis
Matus uzticēja draudzenei

Pirms tam es tikai frizētavā matus griezu. Šis ir augstākais uzticības līmenis. Jūs nevarat iedomāties, kā tas ir. Ja būtu robs, tad būtu jāgriež matus kā Pavļutam (Veselības ministram).

Raidījuma “Bez Tabu” vadītāja, šarmantā Agnese Drunka pēc vismaz 22 gadu pauzes jau atkal saviem spēkiem krāsojusi matus. Kā atklāj frizieris Andris Kačanovskis – klienti un klientes regulāri uzdod jautājumus par matu krāsošanu. Pandēmijas laikā frizieris izveidojis interneta veikalu, kurā piedāvā iegādāties matu krāsošanas komplektus, kam pievienota instrukcija.

Andris Kačanovskis
Frizieris

Klienti zvana un saka, ka nopirks kaut kādu krāsu, lai iesaku kādu pirkt. Es saku, ka tieši nedrīkst pirkt kaut kādu krāsu. Nopērkot kaut kādu krāsu, visdrīzāk, ka nebūs pareiza emulsija, stiprums vai pigmenti. Efekts var kļūt par defektu. Tādēļ mēs piedāvājam sataisīt komplektu, lai zinātu, kāds būs efekts. Kad krāsu pasūta, tad mēs konsultējam arī pa telefonu.

Andris skeptiski vērtē iespēju tiešsaistē instruēt klientus, kā pareizi nogriezt matus mājas apstākļos. Ekonomikas ministrijā vairāku dienu garumā tā arī neviens speciālists neatrod laiku intervijai, lai pastāstītu, kad beidzot būs iespējams legāli apmeklēt frizierus. Tā vietā tiek atsūtīta rakstveida atbilde.

Elita Rubesa-Voravko
Ekonomikas ministrijas pārstāve

Apzināmies, ka šobrīd sabiedrības vajadzības pēc skaistumkopšanas pamatpakalpojumiem ir būtiski pieaugušas, tāpēc mērķis ir radīt ilgtermiņā drošus apstākļus skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanai Covid-19 apstākļos. Sagatavotos priekšlikumus ministrija pārrunā ar skaistumkopšanas nozares pārstāvjiem, un iepazīstināsim valdību ar sagatavotajiem priekšlikumiem skaistumkopšanas nozares drošai darbībai Covid-19 pandēmijas apstākļos.

Paredzams, ka pēc ierobežojumu atcelšanas pieraksts pie frizieriem būs gana aizpildīts.

2 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Vai komandantstundā var iziet ārā uzpīpēt?" satraucas dzīvokļa iemītniece

"Tie “saltiņi” ātri ienāca modē!" taisnojas pie skolas Rīgā "pieķertas" skolnieces

Kategoriski atsaka kompensāciju autovadītājam, kura mašīnai uzkrita koks

"Vajadzēs atbraukt, darījums tikai skaidrā naudā!" "Bez Tabu" pieķer mediķi, kas kolēģu grupā viltojusi Covid-19 sertifikātus

"Sajūta, ka esmu Brekte-2!" Latgalieša ābolu rakstos Krievija saskata nacisma slavināšanu

Tikai katrs trešais Saeimas deputāta palīgs var uzrādīt Covid-19 sertifikātu

Bijusī īrniece šokā, saņemot paziņojumu no tiesas, ka viņai ir sens parāds namīpašniekam

Jahtklubs Jūrmalā izbūvē žogu un atkārtoti bloķē tauvas joslu; vietējie pikti

Blogeris Pipars aicina ziedot piecgadīgās Betijas rehabilitācijai, iegādājoties viņa maiznīcā picu!

"Varēja beigties letāli!" Uzbrauc uz ietves, ietriecas skolas vārtos: avārija Salaspilī aktualizē gājēju apdraudējumu

Fiktīvi vakcinētājiem joprojām ir iespēja tikt pie reālas vakcīnas

"Maluzvejnieki mēdz būt agresīvi, nākas izvairīties no atvēzētiem airiem!" Līvānu novada vides sargi - pārkāpēju bieds