“Burciņas ir dažādas, un cilvēki ir dažādi!” Rīdzinieki nobažījušies par beziepakojuma veikalā ievēroto higiēnu

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

5 komentāri

Rīgā durvis vēris Latvijā pirmais beziepakojuma preču jeb “zero waste” veikals “Burka”. Tas sniedz iespēju iegādāties nepieciešamās preces sev vēlamajā daudzumā, izmantojot līdzi paņemto taru un atsakoties no plastmasas maisiņiem. Tāpat esot iespēja krietni ietaupīt. 

Veikala “Burka” dibinātāja Marija Sološenko stāsta, ka viņas interesēs bijis piesaistīt ne tikai zaļi domājošos, bet arī cilvēkus, kuri dzīvei bez plastmasas iet ar līkumu. Veikala dibinātāja cer, ka interesi radīs iespēja ietaupīt.

“Iepakojums veido līdz pat 40% preces vērtības. Garšvielu iepakojums var sastādīt par 200% no kopējās cenas, ārprāts!” pavisam tieša ir Marija. Viņai piekrīt veikala darbiniece Ella – kļūstot par veikala pārdevēju, sākusi vairāk piedomāt pie zaļās dzīves un šobrīd cenšas samazināt radīto atkritumu daudzumu.

Ella
veikala darbiniece

Cena ir ievērojami zemāka daudziem produktiem nekā citos veikalos – griķi maksā 1,70 eiro/kg! Manuprāt, tas ir iespaidīgi, tas ir viens no maniem mīļākajiem ēdieniem!

Raidījums “Bez Tabu” viedokli par beziepakojuma veikalu vaicāja arī citiem rīdziniekiem, kuru prātus nodarbina jautājums par higiēnu. Pircēji uzskata, ka veikalā piedāvātie trauciņi var nebūt pietiekami tīri. Tāpat esot iespēja, ka produkti ātrāk sabojāsies nepareizas uzglabāšanas dēļ.

Tomēr veikala vadītāja aicina par to neuztraukties – veikala sortimentā esot beramā produkcija, tātad zemā riska produkcija, kura tik ātri nesabojājas, tomēr par higiēnu netiekot aizmirsts.

Marija Sološenko
Veikala “Burka” vadītāja

Mēs esam uzrakstījuši paziņojumu, ka lūdzam nest tīras burciņas, ļoti ceram uz cilvēku apziņu, savukārt, no savas puses, diemžēl nevaram burkas pārmazgāt un uzņemties atbildību par burciņu kvalitāti.

Veikala atvēršanas svētkus apmeklēja arī Lilija, kura ir aktīva “zero waste” kustības sekotāja, – cer, ka nākotnē cilvēki kļūs elastīgāki un iespēja iepirkties ar līdzi paņemto taru netiks liegta nevienā veikalā. Viņa dzīvi pa nullēm piekopj uzmanības cienīgā līmenī!

“Es esmu tādā ekstrēmā līmenī aizgājusi, pati taisu šampūnu, dezodorantu, man nav nekādu kosmētikas līdzekļu, kurus es pirktu,” ikdienā dalās Lilija.

Beziepakojuma veikali nav nekāds retums. Vācijā tie ir ap piecdesmit, savukārt Barselonā viena no dabai draudzīgajām bodēm klientus apkalpo kopš 1926. gada!

Foto

5 komentāri