Burbulis jeb miljons zvaigžņu viesnīca pierāda, ka Viļakā var realizēt vispārdrošākās idejas

Agnese Drunka

Autors: Agnese Drunka

Bez Tabu raidījuma vadītāja, kas visiem stāstiem pieķeras ar pieredzējušas žurnālistes krampi.

Pievienot komentāru

Laukos ir daudz vairāk iespēju sevi pierādīt nekā pilsētā, kur simtiem tādu kā es! Tā ir tikai viena no atziņām, kas izkristalizējas sarunā ar Viļakas patrioti Santu Komani. Jaunās sievietes galva pilna radošu ideju, kuras viņa nolēmusi īstenot tieši dzimtajā Viļakas novadā, lai arī viņa tās varētu piepildīt jebkur citur pasaulē.

Santa Komane raidījumu “Bez Tabu” sagaida Viļakas novada vēsturiskā lauku sētā “Vēršukalns”, sakot, ka ar šo vietu viņai kā burbulim ir izveidojusies laba sadarbība. Smejoties, ka mēs katrs tomēr dzīvojam savā burbulī, Santa mūs vedina uz vietu, kur, iestājoties siltam laikam, sliesies burbuļtelts jeb miljons zvaigžņu viesnīca, kā to sauc pati idejas autore un saimniece. Santa ir caur un caur Viļakas fane ar sirdi un dvēseli savā dzimtajā pusē, un, lai arī jaunajai sievietei būtu iespējas dzīvot un savus plānus piepildīt jebkur citur pasaulē, viņa savas pārdrošās idejas realizē tieši dzimtajā pusē.

Kā stāsta Santa, tad burbulis jeb burbuļtelts ir kā radīta divvientulības meklētājiem vai nelielai ģimenītei.  Pamatburbuļa diametrs ir trīs metri. Tajā atrodas piepūšamais matracis, segas, spilveni un pledi, neliels galdiņš, cietie pufi, tējkanna ar krūzītēm un vietējo mājražotāju tējas laiskai malkošanai un izbaudīšanai, kā arī ir pieejams sildītājs vēsākiem vakariem un rītiem. Viens mazais burbulis funkcionē kā ieeja, bet otrā atrodas mobilā tualete.

Santa Komane
burbuļtelts īpašniece

Tas mirklis, kurā notiek maģija, ir vakars, kad izslēdz visas ierīces, gaismas, rodas sajūta, ka jumts tiek aizrauts. Tas, kas parādās pēc tam, ir miljons zvaigžņu vērts skats.

Ideju par burbuli, telti, ko paši sauc par miljons zvaigžņu viesnīcu, aizguvusi no interneta dzīlēm, bet realizēta tā tepat Latvijā, un Viļakā to var piedzīvot. Tieši tā, tas ir viens varens piedzīvojums, jo nakšņošana ir tikai viena no iespējām, vēl paši var cept maizi, to nogaršot ar zemeņu zapti. Var doties tuvākos un tālākos pārgājienos. Santa ir cieši pārliecināta, ka tieši laukos šobrīd ir lielākās iespējas sevi pierādīt, piepildīt, citus aizraut un iedvesmot.

Santa Komane
Viļakas patriote

Bieži cilvēki saka, ko tur tajos laukos, tur nekā nav, ir tik daudz vietu ne tikai Latvijā, bet pasaulē. Man atkal ir tas, ka es redzu, cik daudz te ir iespēju. Ja kaut kā nav, tad man ir iespējas radīt kaut vai nestandarta naktsmājas. Te ir vieta, kur es varu izpausties savā radošumā, eksperimentēt, nevis doties, kur viss jau ir gatavs. Esmu gatava būt par pamatu šeit, es esmu tā, kas iedzīvina, iekustina, riskē, veido kaut ko jaunu, esot par labu piemēru citiem.

Riskēt Santai allaž paticis, ne par velti savulaik strādājusi brīvprātīgo darbu Vjetnamā, bet studiju gados trīs vasaras Amerikā strādājusi, tirgojot grāmatas. Apstaigājot un klauvējot pie svešu cilvēku namdurvīm, runājot ar trīs tūkstoš ģimenēm vienā vasarā, Santa guvusi pārliecību, ka var smagi strādāt un ka latgaļu spīts un nerimstošais jaunatklājējas gars viņai palīdzēs īstenot pat vispārdrošākās idejas. Pateicoties Eiropas finansiālam atbalstam, Santa atklāj arvien jaunas iespējas tam, ko var darīt Viļakā. Draugs un ģimene ir Santas lielākais atbalsts, tāpēc viņa ar savu rosību tiešām ir pierādījums, ka laukos var.

Santa Komane
Latgales patriote

Ja skatās no projektu viedokļa, burbulis ir pašvaldības grantu projekts, jo pašvaldība mums noticēja. Savukārt kopš 2018. gada esam uzsākuši ezertūri, kas ir aktīvais tūrisms uz ūdens. Pagājušajā gadā uzrakstījām Līdera projektu. Pateicoties tam, varam atsperties nopietnākā līmenī, jo sākām ar četriem supiem un katamarānu, ko nevar saukt par “baigo” uzņēmējdarbību. Taču šis projekts mums ļauj pacelt tūrismu citā līmenī.

Mieru, aktīvu atpūtu Viļakas ezerā un burvīgo dabu piedāvā idejām pārbagātā jaunības maksimāliste, un ir sajūta, ka, tiklīdz beigsies vīrusa trakums, ikvienam no mums vajadzētu aizbraukt un izbaudīt visus tos labumus, ko piedāvā Viļaka, jo šis nav stāsts par peļņu un uzņēmējdarbību, bet par iespēju, kas novadu paceļ citos augstumos.