“Bija mīļākie apavi, viņš pārdzīvo!” Zēna radi neizpratnē par batutu parka nostāju pēc zādzības

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

1 komentārs

Pusaudzim populārā batutu parkā ”Jump Space Riga” nozog mīļākos apavus, zēna radinieki vaino parka darbiniekus vienaldzīgā attieksmē. Tikmēr atrakciju vietas pārstāvji teic, ka par klientu mantu likteni nav atbildīgi.

13 gadus vecs puika kopā ar draugiem apmeklēja populāro batutu parku ”Jump Space Riga”, kur pirms uzkāpšanas uz batutiem apavi jāatstāj malā. Beidzot aktīvās izklaides, zēns atskārta, ka mīļākie zīmola apavi nozagti.

Lāsma
apzagtā zēna māsa

Tie bija brāļa mīļākie apavi. Viņš negrib iet uz skolu, jo viņš citus negrib vilkt. Tie bija ”Nike” firmas apavi. Viņš ļoti pārdzīvo!

Atrakciju kompleksā personīgās lietas klienti uz izklaižu laiku var atstāt aizslēdzamos skapīšos. 13 gadus vecais zēns visas mantas, izņemot apavus, ielika skapītī un aizslēdza durvis, kedas atstājot uz grīdas pie skapīša.

Taujāta, kāpēc brālis neievietoja apavus skapītī aiz aizslēgtām durvīm, zēna māsa Lāsma stāsta, ka arī viņa vairākkārt bijusi šajā izklaides vietā un tur esot aizliegts apavus ievietot skapīšos. Lāsma pieļauj, ka tādi noteikumi, lai skapīšus nepievazātu ar netīriem apaviem.

”No administrācijas tā ir vienaldzība, jo viņi teica, ka par mantām neatbild. Kad aizbraucām pakaļ brālim, vaicājām – ko mums darīt? Viņi pateica, ka tā nav viņu atbildība. Kad prasīju, kā lai nogādāju brāli mājās, vai viņam jāiet ar zeķēm, viņi uz to vairs neatbildēja,” stāsta zēna māsa.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrā norāda, ka pakalpojumu sniedzējs ir tiesīgs neuzņemties atbildību par klientu mantām, ja par to skaidri informē.

“Bez Tabu” nesaskaņotā vizītē viesojas batutu parka kompleksā, kur ierauga arī citiem skaidri saskatāmu paziņojumu, ka darbinieki neatbild par klientu skapīšos un citviet atstātajām lietām. Līdz ar to secināms, ka izklaides vietas administrācija izpildījusi noteikto prasību.

”Jump Space Riga” pārstāve teic, ka zēns esot ko pārpratis – nepastāvot aizliegums ievietot skapītī apavus, to varot droši darīt. Arī “Bez Tabu” ievēro, ka tobrīd parkā esošo klientu apavi ir ievietoti skapjos.

Lai gan tas nav darbinieku pienākums, batutu parka darbinieki iespēju robežās pieskata skapīšu atslēgas, kamēr klienti lēkā uz batutiem. Darbiniece stāsta, ka bijušas situācijas, kad klienti, lēkājot uz batutiem, no kabatām pazaudējuši vērtīgas mantas, piemēram, mobilos tālruņus. Arī šādās situācijās darbinieki palīdzot meklējumos.

Reaģējot uz zēna apavu zādzību, kā informē batutu parka darbiniece, policijai esot nodoti novērošanas kameru ieraksti, kuros redzams vainīgais, kurš piesavinājies zēna apavus.

1 komentārs