“Bija ilgs un traks ceļojums!” Basketboliste Gunta Baško īpašā un emocionālā veidā atvadās no spēlēšanas Latvijas izlasē

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Pievienot komentāru

“Bez Tabu” viesojas īpašā basketbola mačā – ikgadējā rozā lentītes spēlē –, kas rīkota, lai atgādinātu sievietēm par krūšu veselību. Tāpat šī spēle bija pēdējā izlases kreklā ilggadējai valstsvienības basketbolistei Guntai Baško.

”Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” – ar šādu devīzi krūts vēža pacientu atbalsta biedrība ”VITA” roku rokā ar Latvijas sieviešu basketbola izlasi jau devīto gadu pēc kārtas rīko rozā lentītes spēli. Pasākums izvērties sava veida festivālā, kurā ne vien var labi pavadīt laiku, bet arī gūt zināšanas. Kampaņas ”Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu” mērķis ir aicināt sievietes rūpēties par savu veselību, izmantojot valsts apmaksātās krūts mamogrāfijas pārbaudes, un izglītot par agrīnas diagnostikas nozīmi krūts vēža ārstēšanā. Šogad ar kampaņu tiek uzsvērta personalizēta pieeja krūts vēža ārstēšanai.

Laura Zvirbule
projekta “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” vadītāja

Ikvienai sievietei reizi gadā ir jāpārbauda krūšu veselība. Krūts vēzis ir izplatītākais vēža veids sievietēm. Protams, tā ir problēma, jo ir vairāk nekā tūkstoš diagnostiku katru gadu. Tas ir daudz mūsu mazajai Latvijai. Ja ir kaut vismazākā aizdoma par kaut ko, pirmā saruna ir ar ģimenes ārstu. Jāatceras, ka sievietēm jaunā vecumā katru gadu jāveic krūšu ultrasonogrāfija, savukārt no 55 gadu vecuma jāveic mamogrāfija, ko apmaksā valsts. Sadarbība ar sieviešu basketbola izlasi ir lieliska! Meitenes ir šī pasākuma vēstneses. Viņas runā par šo tēmu, liek aizdomāties!

195! Paldies, Gunta!

Šogad rozā lentītes spēlē Latvijas basketbolistes mērojās spēkiem ar Turcijas izlasi. Abas valstsvienības jūnija beigās uzsāks dalību Eiropas čempionātā, kas daļēji notiks arī Rīgā.

Lai nokļūtu skatītāju tribīnēs, piedalītos izklaidējošās atrakcijās un iegūtu noderīgas zināšanas, apmeklētājiem tika lūgts ziedojums, kas tiks novirzīts krūts vēža pacientu atbalstam.

Rozā lentītes spēlē savu karjeru valstsvienībā noslēdza ilggadējā izlases līdere Gunta Baško. Spēle pret Turciju viņai bija 195. valstsvienības kreklā. Tas ir absolūts rekords ne vien sieviešu, bet arī vīriešu konkurencē. Šajā pārbaudes spēlē pret Turciju, kurā latvietes zaudēja pretiniecēm, rezultāts bija otršķirīgs. Spēles galvenais mērķis bija pateikties Baško par ilgajiem gadiem izlasē, kas izdevās īpašā un ļoti emocionālā ceremonijā pēc spēles pirmās ceturtdaļas, kurā, starp citu, Baško pamanījās gūt septiņus punktus.

Gunta Baško
ilggadēja Latvijas sieviešu basketbola izlases līdere

Jāatzīst, ka ir bijis ilgs un traks ceļojums. Nekad nebiju iedomājusies, ka man par godu kādreiz notiks šāda atvadu spēle, kas tieši sakrīt ar šo brīnišķīgo akciju, kurā mēs piedalāmies jau daudzus gadus. Gribu novēlēt, lai spēlētājām viss izdodas! Lai stipra veselība un grūtības pārvar kopā kā komanda! Lai vienmēr dzirksts acīs, lai vienmēr ir pozitīvs gars!