“Bez Tabu” Maskavā tiekas ar pasaulslavenajiem ”Cirque Du Soleil” akrobātiem

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

0 Komentāru

Trupā apvienojušies 25 dažādu tautību pārstāvji, kuri vairākus mēnešus ir prom no savām mājām, lai ar ”Cirque Du Soleil” apceļotu neskaitāmas arēnas visā pasaulē. Akrobāts Džeroms no Francijas pārcēlās uz dzīvi Kanādā, lai trenētos cirka skolā.

Šovs ”Crystal” ir pirmais cirka uzvedums uz ledus, tāpēc ikvienam trupas dalībniekam jāprot slidot, pat ja priekšnesumā ar ledu ir neliela saskarsme, kā tas ir Džeroma gadījumā, kurš skatītājus priecē, iekāries virvēs.

Džeroms Sordilons
Virvju mākslinieks no Francijas

Mācības skolā ilga trīs gadus. Parasti treniņu garums bija septiņas stundas. Pēc trīs gadiem ir pārbaude, kurā jāparāda viss, ko proti. Tad tiek izvēlēts, kuru ņemt trupā. Pirms trīs gadiem mums katru dienu bija jāslido divas stundas. Jāpiedalās bija visiem māksliniekiem. Sākumā bija grūti, jo nemācējām slidot. Tas bija liels izaicinājums.

Kanādietei Hjordisai uzticēta izrādes galvenās lomas, jaunietes, kura ir sevis meklējumos, atveidošana. Nokļūstot iedomu pasaulē, viņai izdodas atrast savu īsto ”es”. Hjordisai izrādē ir trīs dublieri, kuri veic bīstamākos trikus. Akrobātam no Mongolijas, iespējams, ir spēcīgākās rokas visā trupā. Izrādes laikā viņš pārsteidz skatītājus, balansējot uz aptuveni 8 metrus augsta krēslu torņa!

Lkhagva-Očirs Erdene-Očirs
Akrobāts no Mongolijas

Katru dienu aptuveni 40-50 minūtes man ir treniņš uz krēsliem, pēc tam ir vispārējs treniņš. Man ir bail, taču esmu jau pie tā pieradis. Strādāju ar sevi garīgi, meditēju, lai priekšnesuma laikā nenervozētu. Jāstrādā ar savu prātu. Pirms priekšnesuma aptuveni 30 minūtes iesildos un piecas minūtes meditēju, lai noskaņotos.

Izrādē piedalās 43 mākslinieki, no kuriem 20 ir akrobāti, bet pārējie ir profesionāli slidotāji. Tāpat skatītājus priecē arī klauns un mūziķi.

0 Komentāru