Agnese Drunka

Autors: Agnese Drunka

Bez Tabu raidījuma vadītāja, kas visiem stāstiem pieķeras ar pieredzējušas žurnālistes krampi.

Komentāri

Piektā un Brīvības svētku nedēļas noslēdzošā ekspotīcijā piedalās divi tīrasiņu latgalieši- Kristaps Rasims un Aigars Runčis. Viņu uzdevums no Līdumu karjera aptuveni 30 kilmetru attālumā no Rīgas, nokļūt atpakaļ galvaspilsētā. Tikšanās vieta- strūklaka pie Latvijas Nacionālās operas un baleta.

Kā jau ekspotīcijās pieklājas tikšanās vietā tās dalībniekiem aizsien acis un aizved viņus nezināmā virzienā.  Šoreiz Kristaps Rasims un Aigars Runčis nonāk Līdumu karjerā, ka atrodas aptuveni 30 kilometru attālumā no Rīgas un vien pāris kilometru no Olaines.

Bet ekspotīcijas dalībniekiem  vispirms ir jānoskaidro, kur tieši viņi atrodas. To viņiem palīdz izdarīt kāds garāmbraucošs rollera vadītājs. Viņš arī atklāj, ka netālu esošajā Olainē ir viens apskates vērts objekts-  baskāju taka. Sapratuši, kurp  jādodas, abi iestiprinās un dodas ceļā.

Kājām noieti kādi pāris kilometri, kad ceļinieki nonāk pirmajā apdzīvotajā vietā- Uzvaras līdumā. Pie ceļa zīmes abi grib uztaisīt “selfiju”, bet tā, kā ekspotīcijas dalībniekiem ir atņemti tālruņi, tad nākas to taisīt ar iedomu mobilo telefonu.

Pēc noietā ceļa posta abi ieņem lēmumu, aktīvāk stopot, un izstrādā stratēģiju, ka stopēšana būs Kristapa Rasima pienākums, jo viņš esot smukāks. Kad Kristapam neizdodas nošarmēt šoferus pie darba ķeras Aigars un viņam ar pirmo mēģinājumu izdodas. Šoferis ir gatavs mainīt brauciena plānus un aizved čaļus līdz Olaines baskāju takai.

Tur ceļotāji pieņem lēmumu ceļu līdz Rīgai mērot vilcienā. Gaidot to Kristaps vēl neatmet cerību sarunāt kādu ar auto un pat mēģina nostopēt helikopteru.

Vilcienā Rasims un Runčis kļūst par reportieriem un samulsina konduktorus, stāstot, ka viņi veido Latvijas simtgadei veltītu stāstu sēriju par dažādām profesijām, tostarp konduktoriem. Abi mākslinieki pat rada speciālu džinglu “Tambura stousti”. Tas abus biļešu pārbaudītājus tā samulsina, ka viņi aizmirst pajautāt vai ir braukšanas biļete.Tā nu abi ceļotāji netraucēti klīst pa vilcienu līdz sirdsapziņa sāk grauzt un viņi tomēr pusceļā izkāpj.

Rasims un Runčis:”Nu tā! Mēs esam nekurienē, lai arī varējām braukt līdz Rīgai, mēs nolēmām izkāpt Baložos un sačakarēt sev dzīvi!”

Sākas stopošanas otrā kārta…diezgan nesekmīgi. Līdz apstājas mašīna un šoferis sola aizvest līdz Rīgai.

Lai arī opera ar roku sasniedzama, nē, latgaļu zēni grib ar šiku ekspotīciju pabeigt. Viņi pierunā velorikšas vadītāju aizvest līdz operas strūklakai.

Foto

Lasi vēl