Bērnudārzos samazinās ēdienu porcijas? Mammas uztrauktas par bērniem badā

”Bez Tabu” redakcija saņēmusi vairākas sašutuma pilnas vēstules no bērnudārzu audzēkņu vecākiem, kuri norāda uz porciju samazinājumu pirmsskolas izglītības iestādēs.

Atpakaļ uz rakstu

62 komentāri

 • Eva

  Eva

  Loti jauki runā,un spriež, bet kāda ir realitāte, kāds zin? Piemēram dārziņā,kurā strādā mana mamma par aukli(pašvaldības dārziņā), porcijas samazinājās tieši daudzuma ziņā, nevis kā te stāsta!!!! Jūs nebrīnieties ,ka bērni nāks mājās badā!
 • Sandija Kempe

  Sandija Kempe

  Porcijas nemainās tik ,piem.mērču vietā liks vairāk augļus un dārzeńus.
 • Zane

  Zane

  Amm, tas ka jūsu izlutinātie bērni neēd dārzeņus un to,ko gatavo mācību iestādēs nav skolu vaina,piedo atvaino. Sīkie,atnākot mājās ir noskrējūšies,izdauzījušies, tādēļ arī prasa ēst vakariņas. Bļin lamāties gribas par šo " skoloto" vecāku paaudzi. Izvelciet galvas no pakaļas ārā un sāciet domāt reāli. Nepatīk, nemaksā-taisiet paši bērnam visu ēdamo līdzi uz skolām! Kur problēma.?!?‍♀️ es esmu pabeigusi visas skolas laikā, kad maniem vecākiem par VISU bija jāmaksā, es adī daudz ko neēdu, vai tamdēļ fagad badā esmu nomirusi??? Reāli zbala jau lasīt ka nevienam nekas nepatīk. Priecājušies ka vispār kaut kas nāk par velti jūsu čīkstuļiem. Mana mamma ir pedagogs, jūsu bērni vienkārši nēēd, ņirgājas un visādi citādi izrīkojas ar ēdienu, ko dod valsts.
  • ome

   ome

   Tev vajag psihiatru! Mani skolā ēdināja ar piedegusu sakņu sautējumu, vēl tagad atceros to smaku. Un tas notika regulāri, alumīnija katls un piededzis sautējums. Saknes varēju ieēst tikai kad nodibinājumu ģimeni. Un pavāri arī ir dažādi, citi domā par bērniem, citi par cūciņa amats.
 • Mamma

  Mamma

  Esmu šokā...viens bērns skolā,otrs bērnu dārzā. Skolnieks atnāk uz mājām un sūdzas ka neesot paēdis,skola neviens no klases needa ko deva. Tas nav normāli,par ko tiek maksāta nauda,lai bērns badā būtu. Dārziņā ari tik dzirdu neēda to neēda šo,kad pirms tam par apetīti nesūdzējas + vēl dārziņā paceļ cenas par ēdināšanu...par ko es tad maksāju???
  Mīļās māmmiņas ir jārīkojas,nevar tak tā atstāt..veselīgāka ešana-bernam badā būt???
  • zināji

   zināji

   kā saražot zināsi arī kā iemācīt ēst nevis tikai cacoties un čīkstēt!!!!
  • Arī mamma

   Arī mamma

   Mājās vajag bērniem iemācīt ēst normālu ēdienu, nevis pusfabrikātus, frī, pelmeņus un makaronus ar kečupu, tad arī skolā un bērnudārzā ēdīs visu. Problēma lūk tur ka skolā un bērnudārzā ēdiens ir veselīgs un bērniem vairs negaršo nekas kas nav ar vegetu apbērts un ar majonēzi un kečupu pārliets.
 • Tipiskais latvietis

  Tipiskais latvietis

  Beidziet pīkstēt. Cik var?
  No rīta vecāki uztaisīs kārtīgas brokastis un vakarā vakariņas! Bērns izdzīvos! Iemācīsies tik tiešām dārzeņus varbūt ēst ne dīkt pēc smalkmaizītes vai kolas.

  Vecāki, bērni, galu galā, ir JŪSU atbildība!
 • Absurds

  Absurds

  Ne jau bērni aptaukosies no tā,ka apēdīs lielāku kotleti,vai liekos gramus zupas.Aptaukojas no saldumiem,čipšiem un citiem našķiem.Vecāki dod naudu tam visam.Nav jācieš bērniem,kuri grib paēst normālas pusdienas.Ja bērnam ir liekais svars,lai vecāki kontrolē,kur bērns tērē kabatas naudu.
 • Guna

  Guna

  Bērns atnākot mājās grib ēst. Ko domā tur visai dienai ēst taisa. Slinkums taisīt vakariņas tā i saki. Bet ko ka samazina porciju lielumu ir stulbi. Kpc manam bērnam jācieš no tā???? Man bērns nav aptaukojies tpc ka nebaroju ar visādiem mēsliem, kā čipsi, kolas utt. Tikai tpc ka citi vecāki ir pārāk slinki, lai tā vietā, uzraisītu normāli paēst, savam bērnam izbaro sūdus, jācieš ir citiem bērniem?
 • Kristīne

  Kristīne

  Skolā lielākajiem bērniem,īpaši zēniem, samazinātās porcijas NEPIETIEK!
 • Dace

  Dace

  Tas jau pagajušgad aizsākās,tad kad pārņēma privātie ēdinātāji.Brokastīs bija viena gurķumaize.Porcijas mazas.Tieši tā arī bija,kā mājās tā rija visu pēc kārtas.Pēc izelpas varēja just ka bērns nav ēdīs.Un tas jau ir nopietni.
 • nu

  nu

  Ko darīt,ja vēl pusjēlu iedod,lakam nav laicīgi sākušas gatavot,vai jaunas receptes?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!