Komentāri

Bērnus līdz septiņu gadu vecumam nedrīkst atstāt bez uzraudzības, atgādina bērnu tiesību aizstāve Liene Masļeņikova, norādot, ka, ja pieaugušie būtu rīkojušies uzmanīgāk, traģēdija Babītē, kad līdz nāvei tika sakosts piecus gadus vecs bērns, varēja nenotikt.

Liene Masļeņikova, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) pārstāve

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Saskaņā ar normatīvajos aktos noteikto vecākiem vai personai, kuras aprūpē bērns ir nodots, ir pienākums neatstāt bērnu līdz septiņu gadu vecumam bez pieaugušo vai personas, kas ir ne jaunāka par 13 gadiem, klātbūtnes.

Bērnu uzraudzība nozīmē bērnu drošība. Proti, jānovērš jebkāds apdraudējums.

Tāpat bērnu tiesību aizstāve norāda, ka nedrīkst paļauties, sakot ”suns nekož”, pat ja tie ir ģimenes mājdzīvnieki, šķietami mīluļi, kuri līdz šim nevienu nav apdraudējuši.

Tāpat VBTAI pārstāve uzsver, ka bērna un pieaugušā domāšana un rīcība atšķiras, līdz ar to bērns neapzinās, kādas sekas var radīt, piemēram, dzīvnieka kaitināšana. Līdz ar to pieauguša cilvēka klātesamība ir obligāta, ja rodas ārkārtēja situācija.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl