“Bērniem obligāti nepieciešamas aktīvās pauzes ārpus mājām!” Ieteikumi ģimenēm, kā plānot ikdienu ārkārtas situācijas laikā

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

1 komentārs

Grupas “Astro’n’out” soliste, māmiņa Māra Upmane-Holšteine savā “Instagram” profilā publiski padalījusies ar apņemšanos mēneša garumā katru dienu atrast kaut mirkli, lai radītu jaunu mūziku. Viņas aicinājums izpelnījies apkārtējo atzinību un arī citi pievienojušies Māras pulciņam, apņemoties brīvo laiku izmantot lietderīgi, radot un darot jaunas, iespējams, aizmirstas, bet sev mīļas lietas. Tostarp ģimenes ar bērniem sākušas dalīties savos padomos, kā radoši pavadīt brīvo laiku.

Māra Upmane-Holšteine
mūziķe, māmiņa

Es nolēmu, ka es varētu sevi izaicināt rakstīt dziesmas katru dienu. Par spīti tam, ka mājās ir bērni un troksnis. Kad tu katru dienu kaut ko dari, tu atrodi veidu kā darīt, arī tad, ja būtu ļoti daudz attaisnojumu nedarīt.

Arī Māra laiku pavada lielākoties mājās, tāpēc “Bez Tabu” noorganizēja “Bonava Latvija” dzīvojamo namu projektā “Dreilinga mājas” video zvanu, kurā dziedātāja pastāstīja, kā pavada laiku ar bērniem.

Brīvajā laikā kopā ar bērniem, Māras ģimene laiku pavada, spēlējot dažādas galda spēles un atpūšoties dārzā. Ir svarīgi brīvajos mirkļos telpas nomainīt pret dabu – laikā, kad visa ģimene ir kopā, taču pienākumi nepazūd, būtiska loma ir dienas plānošanai. Skolotāja Kadrija Beirote stāsta, ka bērniem obligāti ir vajadzīgas aktīvās pauzes. Arī attālinātajā mācību procesā bez vecāku iesaistes neiztikt! Lai bērni un arī pieaugušie varētu koncentrēties darbam, Kadrija iesaka klusuma vingrinājumus.

Kadrija Beirote
sākumskolas skolotāja

Tas trenē savākšanos, būšanu šeit un tagad un izelpot visus stresus ārā, jo tas stress nāks bērniem. Viņi arī nesaprot, kas notiek. Tas ir kaut kas jauns! Tas režīms nebūtu jāpielāgo tam, kā bija skolā, bet tam, kādi šobrīd ir apstākļi. Ir tā, kā ir!