“Bērnībā gribēju kļūt par policistu, bet es ne tuvu neesmu policists, ja nu vienīgi mājās,” atklāj pludmales volejbolists Mārtiņš Pļaviņš

Agnese Drunka

Autors: Agnese Drunka

Bez Tabu raidījuma vadītāja, kas visiem stāstiem pieķeras ar pieredzējušas žurnālistes krampi.

Pievienot komentāru

Gatavojoties Tēva dienai, pludmales volejbolista Mārtiņa Pļaviņa meitas satiekas ar restorāna “Barents” šefpavāru Ivanu Šmigarevu, lai sagatavotu trīs kārtu pārsteigumu tētim.

Keita, Eva un Elīza ir pludmales volejbolista Mārtiņa Pļaviņa meitas, kuras savu tēti ļoti mīl un lutina, bet, tā kā tētis tik bieži ir prom no mājām, sacensībās, tad retajos kopā būšanas brīžos bauda katru mirkli, kas pavadīts ar tēti.

Šoreiz meitenes palīgā pasaukušas restorāna “Barents” šefpavāru Ivanu Šmigarevu. Viņam, kā jau augstas raudzes pavāram, ir ideja pagatavot trīs dažādus sāļos ēdienus, jo deserts, viņaprāt, tētim ir meitas.

Ar šefpavāru virtuvē gan vairāk rosās abas vecākās meitas, jaunākā, trīsgadīgā Elīza, pievienojas tikai tad, kad viņai labpatīk.

Meitenes tētim pagatavo liellopa steiku ar sēnēm, zivs uzkodu ar austeri un ikriem, bet sāk ar īpaši ceptām olām. Par galveno olu cepēju piesakās Eva, kura drošsirdīgi cīnās ar olu iesišanu pannā. Ideja ir tāda, ka pannā vispirms dažādās vietās iesit trīs vistu olas, bet brīvajās vietās iesit paipalu olas. Olas cep kā vēršacis, kas, kopā saplūstot, veido savdabīgu vēršacs pankūku. To servē uz plāni sagrieztām tomātu ripiņām, bet dekorē uz mazmazītiņiem gurķīšiem. Starp citu, Keita atklāj, ka kopā ar pavāru pirmo reizi griež tomātu, turklāt dara to ar ļoti asu un milzīgu nazi.

Gatavojot tētim pārsteiguma maltīti, meitas atklāj savus nākotnes plānus. Vecākā meita Keita, izrādās, sekos tēta pēdās un grib kļūt par pludmales volejbolisti, bet vidējā meita Eva būšot ārste. Mārtiņam par meitu izvēli ir savs viedoklis – lai ko arī meitas izvēlētos, galvenais, lai ir laimīgas un uz darbu iet ar prieku.

Mārtiņš Pļaviņš
pludmales volejbolists un trīs meitu tētis

Tad jau redzēs, kā būs. Es, piemēram, kad skolā mācījos, gribēju kļūt par policistu, bet es neesmu ne tuvu policists, varbūt mājās dažreiz. Domas jau mainās, bet man galvenais, lai bērni, ja izvēlās kaut ko darīt, lai viņiem patīk. Ja Keita gribēs kļūt par volejbolisti, tas ir forši. Viņa tagad vieglatlētikā trenējas, kas ir pamatu pamats. Ja vēlēsies kļūt par pludmales volejbolisti, tad redz, kur treneris ir.

Meitenes arī atklāj, kas tētim garšo vislabāk. Ticiet vai ne, bet tie esot kartupeļi, un Mārtiņš atzīst, ka tiešām, ka viņš mēdz retu reizi sev pagatavot vārītus un pēc tam olās apceptus kartupeļus ar  desiņām un ēd tos ar kečupu, lieliski apzinoties, ka tas nav nekas veselīgs, bet retu reizi to var. Tiesa, sacensību laikā Mārtiņš ēd, vadoties pēc īpaši izstrādātas sportistu ēdienkartes, un tādas vaļības kā Tēva dienas maltītē bieži neatļaujas.

Tētis gan meitu gatavoto uzslavē, un pats labākais, ka porcijas bijušas īsti sportiskas – ne par daudz, ne par maz.