Bērnam izlaidums, taču vecākiem jāstrādā? Uzzini, kurās iestādēs strādājošie var saņemt atmaksātu brīvdienu izlaiduma dienā

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

Pievienot komentāru
Bērnam izlaidums, taču vecākiem jāstrādā? Uzzini, kurās iestādēs strādājošie var saņemt atmaksātu brīvdienu izlaiduma dienā
LETA

Maijs un jūnijs ir svētku laiks bērnudārzos un skolās, jo notiek izlaidumi. Svinību laiku papildina arī stress – sagādāt tērpus, ziedus un dāvanas. Nereti uztraukumu rada arī fakts, ka kādam no vecākiem izlaiduma dienā ir jāstrādā, tāpēc jālūdz brīvdiena darbā.

“Bez Tabu” skatītāja Agnese pa ausu galam radio dzirdējusi, ka valsts un pašvaldību iestādēs strādājošie bērna izlaiduma dienu darba dēvējam var prasīt kā apmaksātu brīvdienu. Taču viņa vēlas saprast, vai tā ir taisnība.

Agnese
Vaicā par brīvdienu izlaiduma dienā

“Manai meitai tuvojas izlaidums, tāpēc vēlos noskaidrot, vai dzirdētā informācija ir patiesa un varu darba devējam lūgt brīvdienu.”

Labklājības ministrijas pārstāve Ineta Vjakse informē, ka ir būtiska atšķirība starp publiskajā un privātajā sektorā strādājošajiem.

Jebkuram bērna vecākam ir iespēja izmantot papildatvaļinājumu pēc saviem ieskatiem – tā var būt dzimšanas diena, izlaidums vai cita svētku diena. Taču publiskajā sektorā strādājošie, t. i, valsts un pašvaldību darbavietās strādājošajiem, ir iespēja tieši bērna izlaiduma dienu lūgt kā apmaksātu brīvdienu.

Tomēr pārstāve akcentē, ka svarīgi, vai konkrētajā pašvaldības iestādē ir finansējums šādas iespējas nodrošināšanai un vai tas ir noteikts iekšējos normatīvajos aktos vai citos rīkojumos.

Jāpiebilst, ka publiskajā sektorā strādājošie var prasīt arī vairākas dienas brīvas, ja ir gadījums, kad vienā gadā skolu beidz divi vai vairāk bērnu.