Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

Komentāri

Maijs un jūnijs ir svētku laiks bērnudārzos un skolās, jo notiek izlaidumi. Svinību laiku papildina arī stress – sagādāt tērpus, ziedus un dāvanas. Nereti uztraukumu rada arī fakts, ka kādam no vecākiem izlaiduma dienā ir jāstrādā, tāpēc jālūdz brīvdiena darbā.

“Bez Tabu” skatītāja Agnese pa ausu galam radio dzirdējusi, ka valsts un pašvaldību iestādēs strādājošie bērna izlaiduma dienu darba dēvējam var prasīt kā apmaksātu brīvdienu. Taču viņa vēlas saprast, vai tā ir taisnība.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Agnese
Vaicā par brīvdienu izlaiduma dienā

“Manai meitai tuvojas izlaidums, tāpēc vēlos noskaidrot, vai dzirdētā informācija ir patiesa un varu darba devējam lūgt brīvdienu.”

Labklājības ministrijas pārstāve Ineta Vjakse informē, ka ir būtiska atšķirība starp publiskajā un privātajā sektorā strādājošajiem.

Jebkuram bērna vecākam ir iespēja izmantot papildatvaļinājumu pēc saviem ieskatiem – tā var būt dzimšanas diena, izlaidums vai cita svētku diena. Taču publiskajā sektorā strādājošie, t. i, valsts un pašvaldību darbavietās strādājošajiem, ir iespēja tieši bērna izlaiduma dienu lūgt kā apmaksātu brīvdienu.

Tomēr pārstāve akcentē, ka svarīgi, vai konkrētajā pašvaldības iestādē ir finansējums šādas iespējas nodrošināšanai un vai tas ir noteikts iekšējos normatīvajos aktos vai citos rīkojumos.

Jāpiebilst, ka publiskajā sektorā strādājošie var prasīt arī vairākas dienas brīvas, ja ir gadījums, kad vienā gadā skolu beidz divi vai vairāk bērnu.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl