Benzīntanka apzagšana: “Aculiecinieku reakcija bija ļoti laba!” Eksperts noraida policijas pārmetumus

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

20 komentāri

Daudz apspriestais noziegums degvielas uzpildes stacijā (DUS) ”Circle K” Rīgā, Valdemāra ielā, kur vīrietis, pieliekot nazi pie darbinieka kakla, gaišā laikā daudzu aculiecinieku klātbūtnē no kases nozaga naudu, nav atstājis vienaldzīgu arī pašaizsardzības ekspertu. Lai gan policija norāda, ka nozieguma aculiecinieki nav atbilstoši reaģējuši, eksperts uzskata, ka rīcība bijusi ļoti laba.

Šonedēļ Valsts policija (VP) izplatīja novērošanas kameras video, kurā iemūžināta pārsteidzoši aukstasinīga laupīšana DUS ”Circle K” Rīgā, Valdemāra ielā. 20. augustā pulksten 20.40 vīrietis naģenē, sportiskā apģērbā un čībās ienāca DUS kioskā, kur tobrīd bija vairāki apmeklētāji, lēnā garā iegāja teritorijā aiz kases, pielika kasierim pie rīkles nazi un lika atvērt kasi, no kuras nozaga 276 eiro. Pēc tam tikpat mierīgi kā atnāca, izgāja no kioska. VP aizvien meklē zagli.

”Notikušajam ir vairāki aculiecinieki, vismaz četri, varbūt arī vairāk. Šobrīd atsaucies un liecības policijai sniedzis tikai viens no viņiem. Diemžēl pārējie nav atsaukušies,” informē VP pārstāve Gita Gžibovska.

Policija: Aculiecinieki nerīkojās atbilstoši, lai policijai atvieglotu darbu

Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess, ļaundara identitātes noskaidrošanai ir ļoti nepieciešamas iedzīvotāju liecības. Likumsargi aicina atsaukties aculieciniekus notikušajai laupīšanai, kā arī personas, kuras atpazīst aizdomās turēto vīrieti vai zina viņa iespējamo atrašanās vietu. Informēt policiju iespējams, zvanot pa tālruņa numuriem 25496804, 67030630 vai 110.

Foto: Ekrānuzņēmumi no video

Likumsargi uzsver, ka aculiecinieki vien notikušajā nolūkojušies, bet nav atbilstoši reaģējuši.

”Vislabāk būtu iziet laukā no kioska, tad piezvanīt policijai, lai pēc iespējas ātrāk tā varētu ierasties. Policijai tika paziņots, kad zaglis jau bija aizgājis. Cietušā vīrieša kolēģe aizvēra veikala durvis un izsauca policiju. Tās dažas minūtes būtu no svara, noteikti,” pauž VP pārstāve Gžibovska.

Citi arī šoka stāvoklī diez vai būtu rīkojušies labāk

Rīgas ielās uzrunātie cilvēki pieļauj, esot šāda nozieguma aculiecinieki, iespējams, arī neriskētu doties ārā no DUS brīdī, kad pie cilvēka rīkles piespiests nazis, līdz ar to nespētu uzreiz piezvanīt likumsargiem, kā to vēlētos policija.

”Man šķiet, ka tas var būt bīstami. Varbūt ārā arī gaida kāds cilvēks, kurš ir kopā ar to cilvēku [zagli]. Kad redz kaut ko tādu, ir šoks. Nevar zināt, ko viņš darīs,” teic Karolīna.

”Atklāti sakot, es arī skatos filmas ar Stalones piedalīšanos. Skaidrs, kāda būtu viņa reakcija. Acīmredzot dzīvē ir šoka stāvoklis, kas ir medicīniski pamatojams un izskaidrojams. Cilvēks ne tikai nedara neko, bet arī nav spējīgs neko izdarīt,” sastapts pie DUS, viedokli pauž aktieris Ģirts Ķesteris,

”Nevar garantēt, ka cilvēks neadekvātā stāvoklī var nerīkosies neadekvāti. Labāk saglabāt mieru. Neviena cilvēka dzīvība nemaksā to naudu, ko viņš paņēma no kases,” saka Andris.

Pašaizsardzības instruktors: Darbinieks un aculiecinieki visu izdarīja ļoti labi

Apskatot video ierakstu, pašaizsardzības instruktors Māris Rizga no organizācijas ”Krav Maga Global” norāda, ka DUS apmeklētāju un darbinieka reakcija bija ļoti laba. Vairāk par pašaizsardzības metodēm, ko uzskatāmi demonstrē eksperts, skatieties video.

Darbiniekam, kurš cietis no ļaundara, piešķirtas brīvdienas, viņam tiek sniegta psihologa palīdzība, informē ”Circle K Latvia” pārstāve Ieva Stūre.

”Pēc šī gadījuma mēs vēlreiz apzinājām visu DUS darbiniekus, sazinājāmies ar visu DUS vadītājiem. Vēlreiz viņiem atgādinājām, kāda ir mūsu politika zādzību vai laupīšanu gadījumos, kas jādara, kam jāziņo,”stāsta ”Circle K Latvia” pārstāve Stūre.

Stūre stāsta, ka pašaizsardzības, drošības mācības notiekot reizi mēnesī, obligāti tās esot jāapmeklē katram jaunajam darbiniekam trīs mēnešu laikā, kopš sācis strādāt.

”Pēc notikušā esam pastiprinājuši apsardzi konkrētajā DUS, tāpat apsardzes darbinieki regulārāk apbraukā citas DUS,” teic Stūre.

Foto

20 komentāri