Beidzot atrasta atbilde uz jautājumu – man nav ko vilkt! Stiliste Indra Salceviča iesaka kapsulas garderobi

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

5 komentāri

Pilns skapis, bet nav ko vilkt mugurā – problēma, kuru pazīst lielākā daļa sieviešu. Lai pucēšanās aizritētu bez liekām raizēm un atrast īsto tērpu jebkurai dzīves situācijai būtu vienkārši, stiliste un modes māksliniece Indra Salceviča iesaka izveidot kapsulas garderobi.

Stiliste skaidro, ka problēma atrast īsto apģērbu, stāvot pie skapja, rodas, ja garderobē ir lietas, kuras savstarpēji nevar sakomplektēt. Kapsulas garderobes pamatideja ir skapī turēt tikai tādu apģērbu, kas savstarpēji ne tikai komplektējas, bet arī labi izskatās.

Ieviešot kapsulas garderobi, skapī ir mazāk drēbju. Svarīgi atrast apģērbu kodolu – nereti kodolā ietilpst apmēram septiņi apģērba gabali. Atrodot bāzes lietas, veikalā, izvēloties jaunu apģērbu, ir svarīgi dot priekšroku tām drēbēm, kuras piestāvēs bāzes lietām. Tādējādi neradīsies situācija, kad skapī karājas kleita vai blūze, kura nekad nav uzvilkta, jo nav iespējams atrast drēbes, kuras piestāvētu klāt. Kapsulas garderobe sevī neietver aksesuārus – tos jāpieskaņo izvēlētajam tēlam.

Stiliste Indra Salceviča norāda, ka nav iespējams vienas dienas laikā tikt galā ar skapja pārkārtošanu. Iespējams, tam jāvelta ilgāks laiks, taču iesaka paņēmienus, lai skapja pārvērtības ir veiksmīgas.

Indra Salceviča
stiliste

Iesaku visus apģērbus uzlikt uz gultas vai dīvāna. Visu palaikot un atvadīties no lietām, kuras ir vecas, par mazu, lielu vai pat nekad nav uzvilktas. Tad atrodiet vismaz septiņas lietas, kas savstarpēji komplektējas. Tālāk jau redzēsiet, ka klāt kodolam atrodas vēl citi topiņi vai bikses, kas piestāv konkrētajam apģērbam.