Banānu cena uz pusi zemāka par pašizmaksu! “Banānu karā” “Lidl” konkurenti izmisīgi cenšas nezaudēt pircējus

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

95 komentāri

“Banānu karā”, kurā iesaistījušies vairāku veikalu tīkli, cenšoties nezaudēt klientus līdz ar “Lidl” tirgotavu atvēršanos Latvijā, veikalnieki tirgo banānus par cenu, kas ir pat uz pusi zemāka par pašizmaksu.

Neilgi pirms “Lidl” veikalu atvēršanas, kas notika šodien, šis tirgotavu tīkls šokēja daudzus ar banānu zemo akcijas cenu – 39 centi par kilogramu. Tiešie “Lidl” konkurenti centās neatpalikt, pazeminot banānu cenu arī līdz 39 centiem par kilogramu un pat vēl zemāk – līdz 29 centiem par kilogramu.

Daudzi ne vien metās ķert un grābt banānus, bet arī iesmēja par veikalnieku “banānu karu”, bārstoties ar asprātībām sociālajos tīklos. Tāpat banānu trakumā iesaistījās citi komersanti, izmantojot aktuālo tematiku savās mārketinga kampaņās.

Kamēr “Lidl”, “Rimi”, “Maxima” un “top!” veikalu tīkli sacentās banānu cenas mazāksolīšanā, citi, tā teikt, neiespringa, saglabājot cenu pat krietni virs 1 eiro par kilogramu, noskaidroja “Bez Tabu”. Latvijas Tirgotāju asociācijā (LTA) raidījumu informēja, ka “banānu karā” tirgotāji pazeminājuši cenas pat uz pusi zem pašizmaksas.

Henriks Danusēvičs
LTA prezidents

Vistuvākie “Lidl” konkurenti cenšas mazināt pircēju aizplūšanu uz “Lidl”, kas ir loģiski. Tā kā “Lidl” izreklamēja tieši lētus banānus, arī konkurenti piedāvāja tos par lētāku cenu. Lai gan pazemina banānu cenu, cer, ka kopējais iepirkumu grozs segs zaudējumus, kas saistīti ar vienas preces cenas būtisku samazināšanu zem pašizmaksas. Cīņa par pircēju, piedāvājot preces lētāk, turpināsies, kamēr tirgus nostabilizēsies. Notiek tirgus pārdale.

Pirms vairākiem gadiem,”Lidl” ienākot Lietuvas tirgū, kaimiņvalstī tiešākie “Lidl” konkurenti zaudēja ap 10 procentiem klientu, informēja LTA prezidents Henriks Danusēvičs.

95 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Tie “saltiņi” ātri ienāca modē!" taisnojas pie skolas Rīgā "pieķertas" skolnieces

Covid-19 sertifikātu viltošanas rūpals: tur aizdomās Lielvārdes ģimenes ārsti, Ogres slimnīcas darbinieki sagādājuši klientus

"Lokdauna" laikā CSDD turpina apkalpot sarkanajā zonā; aicina nedrūzmēties

"Vai komandantstundā var iziet ārā uzpīpēt?" satraucas dzīvokļa iemītniece

Jahtklubs Jūrmalā izbūvē žogu un atkārtoti bloķē tauvas joslu; vietējie pikti

"Vajadzēs atbraukt, darījums tikai skaidrā naudā!" "Bez Tabu" pieķer mediķi, kas kolēģu grupā viltojusi Covid-19 sertifikātus

"Sajūta, ka esmu Brekte-2!" Latgalieša ābolu rakstos Krievija saskata nacisma slavināšanu

Bijusī īrniece šokā, saņemot paziņojumu no tiesas, ka viņai ir sens parāds namīpašniekam

Kategoriski atsaka kompensāciju autovadītājam, kura mašīnai uzkrita koks

"Stipras sāpes, liela problēma. Un neviens...!" Liepājniecei atsaka visi uzrunātie zobārsti

Tikai katrs trešais Saeimas deputāta palīgs var uzrādīt Covid-19 sertifikātu

"Šoziem saslims teju visi nevakcinētie!" Būvfirmas priekšnieks veic statistikas datu analīzi