“Balkoni nenogāzīsies?” Olainē apšauba mājas renovācijas projektu

Oļegs Visockis

Autors: Oļegs Visockis

0 Komentāru

Olainē, Stacijas ielā, valda pamatīga rosība – šeit siltina daudzdzīvokļu dzīvojamo māju jeb īsteno energoefektivitātes projektu. Tomēr vienu no iedzīvotājiem satrauc nevis vates biezums, bet gan balkonu tehniskais stāvoklis.

Ivans

Mums notiek mājas rekonstrukcija. Man ir jautājums, vai šī organizācija, kura ir pilnvarota veikt mājas rekonstrukciju, ir pilntiesīga neievērot sākotnēji apstiprināto projektu. Mums starp balkoniem ir siena – no pirmā līdz pat piektajam stāvam. Tagad strādnieki to sienu noņēma.

Tās arī ir projekta izmaiņas. Starp balkoniem noņēma sienu, uz kuras daļēji balstījās balkoni. To neviens negrib apspriest, jo projekts jau izveidots, būvniecība sākusies un nevienam gar to nav nekādas daļas.

Projekta autoruzraugs Jānis Graudulis gan norāda, ka tās nebūt neesot projekta izmaiņas, bet gan projekta risinājumi. “Tie ir saskaņoti. Un siena nekādā veidā neietekmē balkonu plātnes. Tās ir iespīlētas atsevišķā konstrukcijā. Un tā siena ir vienkārši kā starpsiena,” skaidro Graudulis.

Projekta autoruzraugs arī uzsver, ka siena starp balkoniem esot bijusi sliktā stāvoklī. Tam piekrīt arī ēkas apsaimniekotājs ”Olaines ūdens un siltums”.

Mārtiņš Salenieks
AS ”Olaines ūdens un siltums” pārstāvis

Saskaņā ar 2019. gadā veiktās tehniskās apsekošanas atzinumu minētā atbalsta siena ir atzīta kā neapmierinošā stāvoklī esoša, un iespējamie risinājumi ir vai nu pastiprināt pamatus konkrētajai sienai, vai to demontēt. Tika pieņemts sertificēta būvinženiera lēmums, ka atbalsta sienu vai, kā to definēja speciālisti, – norobežojošo sienu konstrukciju – demontēt.

Ivanam gan ir aizdomas, ka “agri vai vēlu balkons var vienkārši nogāzties kādam uz galvas. Un tad vainīgs būs konkrētā dzīvokļa iemītnieks.”

Apsaimniekotājs gan atbild, ka balkona stiegrbetona plāksnes tiekot iespīlētas ēkas konstrukcijās un atbalsta siena ir tikai kā norobežojošā konstrukcija jeb, vienkāršiem vārdiem sakot, – dekoratīvs elements.

Mājas iedzīvotāja

Mani personīgi nekas nesatrauc. Un es ļoti brīnos, ka vispār šāds pasākums notiek. Par to, ka balkona sienu nojaukšana būs, tas bija zināms jau no projekta sākuma. Šajā mājā, kas atrodas tur blakus, ir tieši tāda pati konstrukcija. Viņiem tā starpsiena ir nojaukta. Māja nav sagāzusies.

Apsaimniekotāja pārstāvis arī atklāj, ka konkrētā nama dzīvokļu īpašnieki pat izteikuši vēlmi papildināt projektu un atjaunot starpsienu, starp kaimiņu balkoniem. Tiesa gan, citādākā risinājumā.

Tikmēr Ivans vēl norāda, ka pēc sienu demontāžas balkonu durvis esot nosēdušās, kļuvis sarežģīti tās aizvērt. Būvnieki gan uzskata, ka tas, visticamāk, saistīts ar pašu durvju konstrukciju, nevis ar sienas demontāžu. Ja ir pretenzijas, tad ar tām jāvēršas pie apsaimniekotāja.

0 Komentāru

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Ir notikusi loterija." Daudzbērnu ģimenes tēvu pārsteidz rēķins par elektrību

Ātri, lēti un garšīgi- iecienīta latviešu kūka

"Mirušais ir kails, ar zilumiem uz sejas!" Saņemot mirušo no Vidzemes slimnīcas morga, tuviniekus pārņem izmisums!

"Pa info tālruni atbildēja, - izbraucot no Jūrmalas, nekas nav jāmaksā!" Rīdzinieces nezināšana neatbrīvo no soda!

Situācija Ķekavā: lai "iešmauktu" veikalā bez pārbaudes, izmanto izejas durvis

Bīstamākajā krustojumā Rīgā notikusi kārtējā avārija

LMT ilgstoši nespēj palīdzēt ilggadējam klientam

Vai zaļu kartupeļu lietošana uzturā ir bīstama veselībai?

"Zēni vēl aizvien gaida vēstules!" Ceļā no Valkas uz Valmieru gaisā izkūp 40 eiro!

Ceļu uzturētāji pie Mālpils “pazaudē” piecus kilometrus

"Suns tika žņaugts!" Terjera saimniece uzskata, ka suņu frizētavā lietota vardarbība

"Ļoti labi, ka viņam nav "TikTok"" Stilistes Indras Salcevičas ģimenē ir savi noteikumi