Baiss foto, kas apklusināja skeptiķus! Labākais pierādījums Jaunpils pils spoka eksistencei

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

16 komentāri

Atveras vienas no Jaunpils pils durvīm, pils pagalmā virs zemes paslīd gaisīgs vīrieša stāvs. Par 2015. gadā piedzīvoto raidījumam “Bez Tabu” stāstīja Bērnu slimnīcas ārste, kura bērnu nometnes laikā viesojās viduslaiku pilī. Viņa arī uzrādīja fotoattēlu, kurā, lai gan gaisīgs, tomēr ļoti labi saskatāms vīrieša stāvs. Jaunpils pils pārstāvji atzina, ka šis fotoattēls esot viens no labākajiem Jaunpils pils spoka eksistences pierādījumiem. Sagaidot “Bez Tabu” 20 gadu jubileju, no arhīva izceļam vēl vienu aizraujošu spoku stāstu, kas savulaik radījis lielu rezonansi sabiedrībā.

Kad nometnes grupa atrodas pils pagalmā, pašas no sevis paveras smagas koka durvis. Tobrīd viens no bērniem satrūkstas un uzmet skatienu durvju virzienā, tikmēr cits bērns pozē fotoaparāta objektīvam. Tas iemūžināts fotoattēlā, kurā ieskatoties redzams arī gaisīgs vīrieša stāvs. Kungs ir tērpies mētelī, cepurē, redzamas sejas aprises. Iesūtījusi fotoattēlu redakcijā, nometnes dalībniece apgalvoja, ka attēls nav koriģēts, tajā apskatāmajam varot ticēt.

“Bez Tabu” fotoattēlu uzrādīja Jaunpils pils darbiniekiem, kuri atzina, ka tas esot viens no labākajiem pierādījumiem viduslaiku pils spoka eksistencei. “Bez Tabu” komandai un pils darbiniekiem apvienojoties komandā, visi iejutās “spoku mednieku” ampluā un, lodājot pa pils zālēm, gaiteņiem un pagrabu, metās mistiskos piedzīvojumos.

Pils darbinieki un Rīgas mūzikas nama “Daile” vadītāja Anda Zadovska, kura pavadīja bērnību Jaunpils pilī, stāstīja bailīgus, intriģējošus un loģikai netveramus stāstus par piedzīvoto viduslaiku pilī. Noskaties sižetu un izsakies – vai tici spokam?