Autovadītājs pamana aizdomīgu situāciju uz Dienvidu tilta, atdalījušies vairāku vanšu aizsargvāki

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

2 komentāri

“Bez Tabu” ziņo kāds noraizējies autovadītājs, kurš, nīkstot sastrēgumā uz Dienvidu tilta, pamanījis aizdomīgu situāciju. Vairākās vietās atdalījušies tilta vanšu aizsargvāki. “Iespējams, tie ir tikai kādi nepabeigti vai arī nekvalitatīvi veikti apkopes darbi,” norāda skatītājs.

Autovadītājs novēroto arī iemūžinājis un vēstulē raksta, ka trose tik būtiski izstiepusies, ka pat tās nosedzošais vāks ir labu gabalu tālāk no vietas, kur tam vajadzētu būt. Tāpat skatītājs norāda, ka šādas vietas un Dienvidu tilta esot vismaz sešas.

Autovadītājs

Vāks acīmredzami ir domāts tam, lai nokrišņi un sāļi netiek iekšā un nebojā troses. Spriežot pēc šā vāka mehānisma konstrukcijas, troses stiepšanās attālumam konkrētajā vietā nebūtu jāpārsniedz dažus centimetrus. Šajā gadījumā izskatās, ka izstiepšanās attālums no trosēm ir sasniedzis pat 15 cm.

Dienvidu tilta uzturēšanas darbus veic uzņēmums SIA “Rīgas tilti” un tā izpilddirektors Pāvels Sidorovs bijis klāt arī tilta būvniecības brīdī. “Mēs kopā ar franču kompāniju veicām vanšu montāžu, plastmasas caurules temperatūras un saules iedarbības rezultātā var pārvietoties, par to mūs jau brīdināja,” skaidro “Rīgas tilti” izpilddirektors.

Vienpadsmit gadu laikā apvalki regulēti trīs reizes. Vāks paredzēts, lai aizsargātu troses ne tikai no laikapstākļiem un ārējās iedarbības, bet arī, piemēram, vandalisma. Tāpat izpilddirektors norāda, ka katrai trosei vēl atsevišķi ir savs aizsargapvalks. Lai gan “Rīgas tilti” situāciju novērsa uzreiz pēc informācijas saņemšanas, uztraukumam neesot pamata.

2 komentāri