Aptauja! Arī Latvijā jāaizliedz tirgot alkoholu līdz 20 gadu vecumam!

47 komentāri
Aptauja! Arī Latvijā jāaizliedz tirgot alkoholu līdz 20 gadu vecumam!
Edijs Pālens / LETA

Jau ziņots, ka Lietuvas Seims ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēma Alkohola kontroles likumu, kas paredz krasi samazināt alkohola patēriņu un pieejamību, cita starpā nosakot, ka no nākamā gada alkoholu Lietuvā varēs iegādāties un lietot tikai no 20 gadu vecuma.

Raidījums Bez Tabu, uzzinot šādu ziņu, vērsās pie saviem skatītājiem, lai arī viņi izsaka savu viedokli, kā rīkoties pie mums Latvijā! Vai arī pie mums būtu nepieciešams alkoholu iegādāties un tirgot no 20 gadu vecuma vai tomēr, lai paliek viss kā ir – no 18 gadu vecuma.

Kā trešo atbilžu variantu Bez Tabu saviem skatītājiem piedāvāja, ka varbūt ir jāpaaugstina vecuma robeža līdz pat 25 gadiem, taču šis izrādījās visnepopulārākais no atbilžu variantiem! Bez Tabu skatītāji lēma, ka jā – mums jābūt uz vienu roku ar brāļiem lietuviešiem un arī Latvijā nepieciešams ieviest likumu, ka alkoholu tirgot un lietot var tikai no 20 gadu vecuma!

Jāpiemin arī, ka alkohola tirdzniecība Lietuvā būs atļauta darbdienās un sestdienās no plkst. 10.00 līdz 20.00, bet svētdienās no 10.00 līdz 15.00, izņemot sabiedriskās ēdināšanas vietas.

Piedalies aptaujā arī Tu!

Vai Latvijā būtu jāpārņem lietuviešu ideja - ieviest stingrākus alkohola aprites noteikumus? Saistītais raksts

Rezultāti:
45%

Jā, atļaut tikai no 20 gadiem

43%

Nē, lai paliek no 18 gadiem

12%

Jāpaaugstina vecuma robeža līdz 25 gadiem

47 komentāri