Aktrise Zane Daudziņa joprojām glabā savas bērnības cimdiņus, porcelāna tasīti un pirmās vēstules

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

1 komentārs

Aktrise Zane Daudziņa, televīzijas skatītājiem plašāk pazīstama kā Helēna no seriāla “Ugunsgrēks”, savu bērnību pavadījusi pašā Rīgas centrā.

Ģimenē bijusi ļoti gaidīts bērns un Zane pieteikusies vien pēc tam, kad vecāki jau bijuši četrus gadus laulībā. Piedzimusi un līdz desmit mēnešu vecumam dzīvojusi  Ģertūdes ielas komunālajā dzīvoklī. Ģimenē bijusi vienīgais bērns, ļoti lolota un mīlēta.

Zane nekad nav bjusi Ģertrūdes ielas mājā, kur piedzimusi un dzīvojusi  līdz desmit mēnešu vecumam. Vien kopā  ar raidījuma Bez tabu veidotājiem pirmo reizi pēc 49 gadiem kāpj pa kāpnēm savā pirmajā Ģertūdes ielas pagalma namā.  Atzīstas, ka ēku  bija iztēlojusies pavisam savādāku.

Zina stāstu, kad piedzimusi, tētis viņai nopircis smukus ratiņus. Tajos ievotojis divas alus pudeles, lai atzīmētu meitas piedzimšanu. Kad ar ratiem pārvietopjies pa ielu, apkārtējie gribējuši paskatīties uz mazuli, pārliecībā ka tas ir ratiņos, taču bijuši pārsteigti, ka tur ir vien alus pudeles…. Ģimenē šo stāstu atceroties vēl joprojām.

Zanes nākamā dzīvesvieta bijusi namā, kas atrodas Skolas un Bruņinieku ielas stūrī.  Savā 2. stāva dzīvoklī aktrise gan netiek, taču atceras, ka pirmajā stāvā bija ēdnīca, kurp bieži devusies ēst makaronus. Atceras padomju laiku specifisko ēdnīcas smaržu.

Kopš bērnības saglabājušās daudzas mīļas un tuvas mantas: Zanes pirmās vēstules, pirmais darinātais zaķis, cimdiņi, mīļākā grāmata par Pepiju Garzeķi, pirmās atmiņu klades, porcelāna krūzīte, no kuras dzēruši visi bērnības  draugi. Pateicoties šai krūzei, Zanes Daudziņas vīrs aktieris Vilis Daudziņš, iedvesmojies un, dzerot tēju, sacērējis vārdus dziesmai “Tēja”:

  • “Kuzņecova porcelānā
  • Piparmētru tēja gardā
  • Lapas lēni kustas tējā
  • Neparastā mīlasdejā”

Visas vasaras pavadījusi pie omes Skrīveros, tāpēc daļēji sevi uzskata arī par lauku bērnu. Bērnībā viņai ļoti garšouši saldumi un konfektes ēdusi katru dienu. Zane bērnudārzu nav apmeklējusi, mācījusies Rīgas 49. vidusskolā, bet vismīļākās atmiņas ir par Pionieru pili, tagad tā ir Prezidenta  pils, kurā desmit gadus, kopš pirmās klases līdz pat vienpadsmitajai, apmeklējusi kori.

Par kora laikiem aktrisei  ir ļoti saulainas un gaišas atmiņas. Tajā laikā labprāt atgrieztos vēl.

Foto

1 komentārs