1 komentārs

Smiltenes vidusskolā jau trešo gadu brīvprātīgi iespējams apgūt ķīniešu valodu. 11 gadus vecais Marks bija viens no pirmajiem, kurš pieteicās valodas kursiem.

Šobrīd audzēknis pārvalda latviešu un krievu valodu, taču nākotnē vēlas apgūt angļu un ķīniešu valodu. Izrādās, – iemesls, kādēļ puisēns nolēmis pievērsties austrumu valodas apguvei, ir pavisam neierasts. Marks ķīniešu valodu vēlas apgūt, lai, esot Ķīnā, varētu pajautāt, cik maksā mēbeles.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Noskaties video līdz beigām!

Smiltenes vidusskolā jau trešo gadu laipni uzņem Ķīnas pilsoņus, kuri Latvijā ieradušies, lai skolēniem pasniegtu ķīniešu valodu.

Vidusskolas vadība apņēmusies paplašināt audzēkņu redzesloku un valodu zināšanas. Eksperimentālā kārtā jau trešo gadu tiek mācīta ķīniešu valoda. Mācības ir fakultatīvas un norisinās pēc mācību stundu beigām.

25 gadus vecā ķīniete Ju Janga par Latviju uzzinājusi pirms padsmit gadiem no kādas televīzijas pārraides. Toreiz ķīnieši tika iepazīstināti ar Vairu Vīķi-Freibergu, kura bija kļuvusi par pirmo sievieti Latvijas prezidenti. Jau tad ķīnietei Latvija iepatikusies, tomēr viņa nevarēja iedomāties, ka arī pati kādreiz nonāks šajā Eiropas valstī.

Foto

Bez Tabu uzrunātie jaunieši atzīst, ka visgrūtāk ir iemācīties pareizu izrunu. Ķīnas kultūras esot sveša un tāla, tieši tādēļ nolēmuši izmantot iespēju ar to iepazīties.

Skaties video un uzzini, kādus paņēmienus izmanto ķīniete, lai latviešu bērniem iemācītu austrumnieku valodu!

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl