”98,8% nodokļu maksātāji nākamgad pozitīvi izjutīs nodokļu izmaiņas,” sola Finanšu ministrijā

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

70 komentāri

Šogad veikto reformu rezultātu Finanšu ministrijā sauc par vitamīniem Latvijas tautsaimniecībai. Ar 1. janvāri minimālā alga tiek palielināta par 50 eiro (turpmāk tā būs 430 eiro), kā arī lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju tiek samazināts iedzīvotāja ienākuma nodoklis no 23 uz 20 procentiem.

Ieguvēji būs arī nodokļu maksātāji, kuriem ir apgādībā esošas personas. Nākamos trīs gadus nodokļa atvieglojums pakāpeniski tiks palielināts.

2018. gadā atvieglojums par 1 apgādībā esošo personu palielināsies par 25 eiro un sasniegs 200 eiro. 2019. gadā atvieglojums būs jau 230 eiro, turpretī 2020. gadā summa sasniegs jau 250 eiro par vienu apgādājamo.

Aleksis Jarockis
Finanšu ministrijas pārstāvis

Esam veikuši vienu no lielākajām reformām. Simtgadi mēs centīsimies sagaidīt tā, lai cilvēkiem patiešām būtu lielāka finansiāla rocība, lai viņi varētu vairāk atļauties.

No 1. janvāra tiek palielināts darba ņēmēja neapliekamais minimums, tas nozīmē, ka uz rokas paliks vairāk naudas. Mainīsies arī tā saucamais bērnu pabalsts, jo vairāk bērnu, jo lielāks būs pabalsts.

Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes dekāns Gundars Bērziņš norāda, ka veiktas ievērojamas reformas, kā arī prognozes liecina, ka naudas apjoms Latvijas ģimenēm nedaudz pieaugs.

Gundars Bērziņš
LU Biznesa, Vadības un Ekonomikas fakultātes dekāns

Paredzēts, ka nākamgad varētu būt algu palielinājums par 6%. Latvijā ir darbaspēka trūkums, līdz ar to uzņēmēji gribēs noturēt savus darbiniekus.

Slikta ziņa ir, ka pieaugs arī inflācija, kas varētu būt ap 3%, tāpat palielināsies arī degvielas cenas.

Līdz ar to gaidāms, ka cenu pieaugums varētu nodzēst potenciālos ienākumus.

Kapteinis Askolds Hermanis ar burāšanu saistīts teju 20 gadus. Jau vairākus gadus viņš vada arī burāšanas skolu ”Nautica”. Kapteinis uz nākamo gadu raugās optimistiski, tomēr par iecerētajām izmaiņām izsakās piesardzīgi:

”Tās izmaiņas ir tik minimālas, ka tās nejūt. Procents tur, procents šurp. Uz papīra var skaļi teikt, ka ir palielinājums, bet, paskatoties ciparos, varbūt kāda karbonādīte tik sanāks”.