2017. gada Naukšēnu mīlas drāma: kā atraidītais donžuāns Jānis atriebās Ilgas kundzei

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

2 komentāri

“Bez Tabu” 20 gadu laikā ticies ar daudziem kolorītiem cilvēkiem, uzklausot viņu sāpi un taujājot par sāpināšanu pāridarījumos vainotajiem. Slavas saulītē atkārtoti izceļam stāstu par sarežģītajām divu sirmgalvju attiecībām Vidzemē. Naukšēnu mīlas drāma, kā to varētu nosaukt, daudzus smīdinājusi, bet drāmā iesaistītajiem piedzīvotais pat licis liet gaužas asaras.

2017. gadā “Bez Tabu” redakcijā vērsās izmisusī Ilgas kundze. Viņa “Latvijas Radio” pārraidē bija aicinājusi atsaukties spējīgu vīrieti, kurš varētu nozāģēt dažus kokus lauku īpašumā. Sludinājumam atsaucās Jānis, kungs sirmā vecumā. Ilga raidījumam sūrojās, ka zāģēšana “buksējusi”,  Jānis sūdzējies par švako veselību, vēl lāga nesācis darbu.

Ilga stāstīja, ka Jānis vairākas dienas pie viņas dzīvojis, izmantojot sievietes labo sirdi. Ilgas kundze sirmo vīru gan izguldījusi, gan barojusi, gan ļāvusi atlaisties dīvānā un skatīties iecienītākās televīzijas pārraides. Pateicībā Ilga esot saņēmusi nopēlumu par pavārprasmi.

Jānis pat uzdrošinājās piedāvāt kopdzīvi, jo, kā uzskatīja Ilga, vīrieti esot iekārdinājis viņas materiālais stāvoklis. Saņēmis atraidījumu, Jānis devās prom, “skaļi aizcērtot durvis”: iesūdzēja tiesā kundzi par atlīdzības neizmaksāšanu, kaut Ilga uzskatīja, ka par visu norēķinājusies.