100 gados stāv uz galvas un dejo fokstrotu! Simtgadniece atklāj savu ilgdzīvošanas recepti

Diāna Logina

Autors: Diāna Logina

Bez Tabu raidījuma producente. Atbild par Bez Tabu saturu un komandas darbu.

Pievienot komentāru

Jogas pasniedzēja Tao iesoļojusi jau otrajā gadu simtenī un šovasar svinēs savu simt pirmo dzimšanas dienu. Pat daudzi trīsdesmitgadnieki viņu varētu apskaust gan par fizisko varēšanu, gan prāta skaidrību un enerģiju.

Skolotāja stāsta, ka ar jogu nodarbojas jau kopš septiņu gadu vecuma. Toreiz, vēl dzīvojot Indijā, viņa kopā ar vecmammu pastaigājušās pa pludmali, kur jogu praktizējuši zēni pusaudžu vecumā. Tao sapratusi, ka arī grib pamēģināt un to arī darījusi, pretēji tam, ka meitenēm šādas nodarbes tika uzskatītas par nepiedienīgām. Tas arī ir bijis Tao dzīves moto cauri laiku laikiem: “Nedomāt par to, ko domā citi!”.

Tieši jogu Tao sauc par savu ilgdzīvošanas recepti. Tā palīdzējusi gan tikt pāri dažādām infekcijas slimībām, gan atgūties pēc traumām un kaulu lūzumiem. Turklāt joga ir Tao pamatdarbs joprojām.

Tao Porčona - Linča

Tao Porčona – Linča
jogas pasniedzēja

Kad es pamostos, vienmēr paskatos uz sauli un saku: “Šī, tieši šī, būs manas dzīves laimīgākā diena!” Un tā arī vienmēr ir! Es katru rītu esmu gatava dzīvi ielaist sevī un pieņemt to tādu, kāda ir. To mācu praktizēt arī saviem skolēniem.

Tao jogas nodarbību apmeklētāji patiešām atzīst, ka no savas jogas pasniedzējas smeļas gaišu enerģiju un apskaužamu dzīvotprieku.