“Pa info tālruni atbildēja, – izbraucot no Jūrmalas, nekas nav jāmaksā!” Rīdzinieces nezināšana neatbrīvo no soda!

Krista Sokolovska

Autors: Krista Sokolovska

17 komentāri

Par skaisto atpūtas nedēļas nogali vasarā rīdziniecei Ilonai atgādina nupat saņemtais sods no Jūrmalas pašvaldības policijas 50 eiro apmērā par iebraukšanu Jūrmalas maksas zonā.

Ilona
vīlusies

Braucām ar divām mašīnām, iebraucām Jūrmalā, samaksājām caurlaidi un palikām pa nakti. Nākamajā dienā, braucot mājās, gribējām pārliecināties, ka mums nav jāmaksā par caurlaidi vēl vienu reizi, iebraucot Jūrmalā. Sazvanīju informatīvo tālruni, kur atbildēja, ka nekas nav jāmaksā. Neko, ar mierīgu sirdi braucām mājās. Tagad pēc pāris mēnešiem esmu saņēmusi sodu 50 eiro vērtībā, ka esmu iebraukusi bez caurlaides.

Rīdziniece Ilona un viņas draudzenes ir neizpratnē par saņemto sodu, un izrādās, ka sazināšanās ar “Mobilly” operatoru un Jūrmalas pašvaldību bija velti – pārkāpums un sods ir neizbēgams!

Ilona
vīlusies

Nav skaidrības, kā šāda situācija ir notikusi un kādēļ neviens mums neteica telefoniski, kurā zonā mēs atrodamies, jo mēs tiešām atradāmies Jūrmalā. Laikam īsti nesapratu to visu domu, kur ir paredzēts bez maksas.

Ilonai nav īsti skaidrs, kā Jūrmalā darbojas īpašās maksas zonas. Sazinoties ar “Mobilly” pārstāvi, noskaidrojam, ka konkrētajā situācijā ir radies neveiksmīgs pārpratums, jo Ilona nakšņoja ārpus īpašās režīma zonas, toties nākamajā dienā atkal tur iebrauca, līdz ar to vajadzēja atkārtoti iegādāties caurlaidi.

Ģirts Slaviņš
“Mobilly” pārstāvis

Problēma ir tā, ka Jūrmalas pilsēta ir lielāka nekā tās maksas zona Jūrmalā. Attiecīgi šeit cilvēks ir mēģinājis zvanīt un runājis, bet, visticamāk, ka nav precīzi formulēti jautājumi. Arī tā mums turpmāk ir mācība.

Pārstāvis atzīst, ka mobilo maksu uzņēmumam un Jūrmalas pašvaldības darbiniekiem šī būs mācība, jo cilvēki ne vienmēr izprot zonu atšķirību. Lai gan šobrīd par iebraukšanu Jūrmalā nav jāmaksā, kad atsāksies caurlaižu periods no 2022. gada 1. aprīļa, der atcerēties par kārtību, iebraucot Jūrmalā un izbraucot no tās.

Zane Leite
Jūrmalas pilsētas domes Sabiedrisko attiecību pārstāve

Caurlaide iebraukšanai īpaša režīma zonā ir derīga tajā dienā, kad tā ir iegādāta, respektīvi, ja cilvēks, iebraucot Jūrmalā, ir iegādājies caurlaidi un neizbrauc no šīs īpašās režīma zonas, izbraucot no tās tajā pašā vai nākamajā dienā, caurlaide atkārtoti jāpērk nav. Ja iebrauc īpaša režīma zonā, nākamā dienā izbrauc no šīs zonas un iebrauc tajā atpakaļ, tad ir jāiegādājas caurlaide. Tātad caurlaide ir nepieciešama par iebraukšanu maksas zonā katrā jaunā dienā.

Jūrmalas dome visbiežāk saskaras ar gadījumiem, kad cilvēki nejauši aizmirst norēķināties par caurlaidēm.

Zane Leite
Jūrmalas pilsētas domes Sabiedrisko attiecību pārstāve

Lai izvairītos no šādām situācijām, tika ieviesta arī iespēja pieteikties e-pastā atgādinājuma saņemšanai. Ievadot savus transportlīdzekļa datus un e-pastu, sistēma nosūtīs atgādinājumu, ja konstatēs, ka cilvēks nav iegādājies caurlaidi un ir bijis īpašā režīma zonā.

Tomēr, ja pārkāpums veikts, bet tas izkritis no galvas, tad sveiciens no kārtībsargiem var atnākt pat pēc vairākiem mēnešiem.

Ivars Kazāks
jurists

Likumdevējs ir definējis, ka, uzsākot administratīvo lietvedību, tā ir jāpabeidz deviņu mēnešu laikā, līdz ar to, ja pārkāpējs ir saņēmis sodu pat pēc diviem mēnešiem, nekāda pārkāpuma nav.

Jurists iedzīvotājiem atgādina, ka administratīvās lietas izmeklēšanas process var būt ilgais ceļš kāpās, tomēr, ja tas ieilgst uz vairāk nekā deviņiem mēnešiem, tad pārkāpējam atbildība no pleciem ir nost!

17 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Ir notikusi loterija." Daudzbērnu ģimenes tēvu pārsteidz rēķins par elektrību

Eksperiments: vakcīnskeptiķi akli izplata viltus profilā ievietotu “pasaku”

Ātri, lēti un garšīgi- iecienīta latviešu kūka

"Pa info tālruni atbildēja, - izbraucot no Jūrmalas, nekas nav jāmaksā!" Rīdzinieces nezināšana neatbrīvo no soda!

"Ļoti labi, ka viņam nav "TikTok"" Stilistes Indras Salcevičas ģimenē ir savi noteikumi

"Vai tad tiešām es to visu elpoju? Rīdzinieci satrauc neparasti lielais putekļu daudzums dzīvoklī

Rēzeknieši uzjautrinās, redzot amizanti novietoto soliņu Kovšu ezera teritorijā!

LMT ilgstoši nespēj palīdzēt ilggadējam klientam

Bīstamākajā krustojumā Rīgā notikusi kārtējā avārija

"Auga un ziedēja, nevienam netraucēja!" Bolderājā apsaimniekotāju vaino apstādījumu postīšanā

Situācija Ķekavā: lai "iešmauktu" veikalā bez pārbaudes, izmanto izejas durvis

"Vai tā drīkst?" Skatītājs noraizējies, kāpēc tirgotājam nevar atgriezt austiņas