Iedzīvotāji satraukušies – Rīgas ūdeni apsēduši tārpi un kukaiņi?!

3 komentāri

Izrādās, – tārpi apsēduši ne vien daudzdzīvokļu namu sistēmu, bet arī ieperinājušies privātmājās – raidījumam Bez Tabu ziņo satraukti skatītāji no dažādām Rīgas malām. Raidījums dodas skaidrot, cik bīstami ir šādi kustoņi un vai šādu ūdeni maz var lietot.

“Es atvēru dubultos filtrus. Tur pārsteigums – filtra pilsētas pusē dubļi ar maziem kukainīšiem!” stāsta kāds Purvciema iedzīvotājs, kurš tagad ir pamatīgi satraucies par ūdens tīrību. Viņš piedāvā šādu ūdeni iedzert pašiem uzņēmuma Rīgas ūdens pārstāvjiem.

Turklāt uz filtra ir bijuši ne tikai kukaiņi, bet arī mazi, kustīgi tārpiņi, kas, pie kunga ierodoties raidījuma Bez Tabu komandai, no filtra jau apkrituši. Bez Tabu korespondente dodas uz Rīgas ūdeni skaidrot – kā dzīvelīgie radījumi varējuši gadīties galvaspilsētas ūdens sistēmā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Tādi gadījumi ir dzirdēti. Izskatās pēc ūdens ēzelīšiem. Kā var redzēt no filtra, aizturētas daudzas organiskās vielas, minerālvielas, radījis ļoti patīkamu vidi, kur tiem dzīvot,” stāsta Rīgas ūdens pārstāvis Māris Bērtiņš.

Ūdens ēzelīši ir vēžveidīgie, kuri normāli dzīvo visos ūdeņos. To olas ir ļoti sīkas un iet cauri visiem filtriem.

Foto

Par līdzīgiem gadījumiem ziņo arī iedzīvotāji Raņķa dambī un Ķengaragā – tur cilvēki saskārušies ar sliekām līdzīgiem tārpiem.

Tikmēr Rīgas ūdens pārstāvji pauž – šādas būtnes varētu dzīvot tieši māju iekšējā sistēmā, bet ne maģistrālajos tīklos. Ja tāda problēma parādās, ir nepieciešama ūdensvada skalošana. Tā sākusies jau, piemēram, Čiekurkalnā, un drīzumā esot gaidāma arī citos mikrorajonos.

Ūdens kvalitāte Rīgā tiekot pārbaudīta regulāri, un tagad tā esot normā. Tas, ka šādi tārpi dzīvo, nerada nekādus draudus, un ūdeni tik un tā cilvēki var dzert.

“Dzert var kaut vai ar visiem tārpiņiem,” saka eksperts, kurš norāda – tas tikai parāda, ka ūdens nav toksisks.

Video!

Sieviete Rīgā ieiet dušā, bet… no dušas izlien kāds nelāgs radījums!

Ejot uz vannasistabu, Marina pat nevarēja iedomāties, kādas šausmas viņu tur sagaida…

”Izslēdzu ūdeni, skatos – tur kaut kas izlien ārā! Izlīda ārā un ielīda atpakaļ,” savu dušošanās pieredzi atminas Marina. Sieviete paņēma tualetes papīru, lai izvilktu to, kas tur rēgojas. Izrādās, – tas ir paliels tārps!Sieviete veikusi savu pētījumu, un noskaidrojusi, ka, visticamāk, tārps gadījies dušā no ūdenstilpnes, kas nav bijusi pietiekami labi hlorēta. Tārps acīmredzot esot izdzīvojis un pa ūdensvadiem virzījies taisnā ceļā uz Marinas dušu.

TOP komentāri

 • Anda
  +1 +1 0

  Anda

  Kāda jēga maksāt par ailīti - dzeramais ūdens, ja tas nav dzerams?
 • Mārtiņš
  0 0 0

  Mārtiņš

  Blue Filters Aro 7 palīdzēs un nelaidīs cauri nevienu kukaini.
 • irena
  0 0 0

  irena

  Līdz šim nebiju aizdomājusies, ka ūdenī var būt tārpi. Interesanti.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl