Horeogrāfs Agris Daņiļevičs un viņa sieva Singita deju skolā “Dzirnas” sāk ieviest jaunu kārtību

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

1 komentārs
Horeogrāfs Agris Daņiļevičs un viņa sieva Singita deju skolā “Dzirnas” sāk ieviest jaunu kārtību

Horeogrāfa, deju skolas “Dzirnas” dibinātāja un mākslinieciskā vadītāja Agra Daņiļeviča ģimene pieņēmusi izaicinājumu praktizēt bezatkritumu jeb “zero waste” videi draudzīgo dzīvesveidu. Raidījuma “Bez Tabu” rubrikā “Dzīve bez atkritumiem” žurnālisti seko līdzi, kā ģimenei veicas.

Agris un Singita Daņiļeviči dzīvo lauku mājā tālu prom no Rīgas. Šeit viņu ģimenes dzīvesveids ir videi ļoti draudzīgs. Apkārtnes ainavas to veicināt veicina, bet, dzīvot un domāt tikpat zaļi kā mājās arī darbā, galvaspilsētā nav tik vienkārši.

Agra dzīvesbiedre Singita Daņiļeviča ir deju skolas direktore. Kopā ar vīru dara visu iespējamo, lai arī “Dzirnās” vide būtu dabai draudzīgāka. Lai taupītu resursus, veicina dejotājus apmainīties gan ar apaviem, gan apģērbu, kas kļuvis par mazu. Gādā, lai arī skolā aizmirstās dancotāju zeķes piedzīvotu otru mūžu. Singita tās izmazgā un aizdod tiem dejotājiem, kas savējās aizmirsuši mājās.

Singita un Agris nolemj, ka jāsāk šķirot atkritumus arī deju skolā. Mājās to jau dara. Lai arī  “Dzirnās” šai ziņā ieviestu kārtību, Daņiļeviču pāris nolemj iegādāties šim nolūkam paredzētu īpašu atkritumu tvertni un veikt arī citus videi draudzīgus pirkumus. Dodas iepirkties uz “Stockmann” un patur prātā “zero waste” vēstnešu uzdevumu, iepērkoties neizmantot vienreizlietojamos plastmasas maisiņus.