Vai horeogrāfa Agra Daņiļeviča ģimene arī turpmāk gatava dzīvot videi draudzīgi?

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

2 komentāri
Vai horeogrāfa Agra Daņiļeviča ģimene arī turpmāk gatava dzīvot videi draudzīgi?

Visu šo nedēļu ik vakaru “Bez Tabu” rubrikas “Dzīve bez atkritumiem” raidījumā bija iespēja tikties ar Agra Daņiļeviča deju skolas “Dzirnas” dibinātāju, māksliniecisko vadītāju un horeogrāfu Agri Daņiļeviču, viņa sievu “Dzirnu” direktori Singitu Daņiļeviču un viņu abiem bērniem.

Praktizējot bezatkritumu dzīvesveidu, Daņiļeviču ģimene atzīst, – neatkarīgi no tā, ka arī līdz šim centušies dzīvot videi draudzīgi, šai nedēļā piedzīvotais licis aizdomāties par lietām, kurām iepriekš nav pievērsuši uzmanību.

Šonedēļ pirmo reizi ģimene iepirkās specializētā veikalā, kur preces varēja nopirkt bez fasējuma un lietot citu pircēju atstātos trauciņus, kas jau reiz izmantoti. Šī ideja abiem patika. Agris nolemj turp nogādāt arī savējos trauciņus, kuru saturu izlietojis vēl pirms dalības rubrikā “Dzīve bez atkritumiem”.

Šonedēļ arī sāka šķirot atkritumus deju skolā. Nopirktā dalīto atkritumu tvertne ir no videi draudzīga materiāla. Tāpat arī tajā ievietojamie eko maisiņi, kuri pēc lietošanas drīz vien sadalās. Lielveikalos Agris un Singita meklējuši tādus pat, bet neesot varējuši atrast. Uzskata, uzņēmējiem par to būtu jāgādā. Pat ja eko maisiņi maksātu vairāk nekā jau ierastie plastmasas, kas vidē nesadalās, daudzi būtu gatavi pirkt videi draudzīgos, ja vien būtu populārākajos pārtikas lielveikalos.

Šonedēļ nav paņēmuši nevienu plastikāta iepirkumu maisiņu, bet izmantojuši savējos auduma. Mazgāšanas un telpu uzkopšanas līdzekļus lieto vien ekoloģiskos, videi draudzīgos un ļoti minimālā daudzumā.

“Bez Tabu” rubrikas “Dzīve bez atkritumiem” ietvaros Agris Daņiļevičs vairs nepērk ūdeni plastmasas pudelēs, bet dzer to tieši no krāna. Atzīst, ka ūdens Rīgā ir gana labs un nav jātērējas, lai to pirktu. Arī dabai ieguvums, jo mazāk plastikāta nokļūst vidē.

“Bez Tabu” komanda teic paldies Daņiļeviču ģimenei, pārliecībā, ka daudzi raidījuma skatītāji ir iedvesmojušies no viņiem dzīvot videi draudzīgāk. Nākamnedēļ “Bez Tabu” rubrikā “Dzīve bez atkritumiem” izaicinājumu dzīvot videi draudzīgāk pieņems uzņēmēja Marika Ģederte.