Grūtniecēm bīstamie odi, kas pārnēsā Zikas vīrusu, dzīvo gan pilsētās, gan laukos

1 komentārs

Odi, kas pārnēsā grūtniecēm bīstamo Zikas vīrusu, ir labi pielāgojušies arī dzīvei pilsētā. Vairāk gan šie infekciju pārnēsājošie lidoņi dzīvo tropiskā klimatā. Latvijā tādi odi neizdzīvotu, bet Dienvideiropā – gan, vēsta raidījums Bez Tabu.

Zikas vīrusa avots galvenokārt ir putni, savukārt pārnēsātāji – odi. Cilvēkam saslimšana ar Zikas vīrusu nav smaga. “Normālos apstākļos infekcijas izpausmes ir ļoti vieglas – drusku gripai līdzīgas – ar nelielu temperatūras paaugstinājumu, izsitumiem, locekļu sāpēm,” stāsta virusoloģe Vaira Irisa Kalniņa. Tomēr problēmas sākas tad, ja ar šo vīrusu saslimst sieviete, kas ir gaidībās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Laika periodā no oktobra līdz janvāra beigām Brazīlijā reģistrēti gandrīz četri tūkstoši gadījumu, kad ģimenē piedzimst bērns ar neattīstītām smadzenēm vai galvaskausu. “Ir pierādījumi, ka mātēm ir bijusi šī infekcija,” stāsta virusoloģe.

Pasaules Veselības organizācija vēl nav izplatījusi nekādus ieteikumus, taču katram pašam būtu jāizvērtē, cik nepieciešami tagad ir braucieni uz valstīm, kur saslimšanas gadījumu skaits ar Zikas vīrusu, ir vairāk.

Šā gada augustā gan uz Brazīliju, kas ir viena no šādām valstīm, dosies pasaules labākie sportisti, jo tur notiks olimpiskās spēles.

Skaties video!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl