Ģimene Rīgā jau gadiem cieš no bezmiega – pie vainas troksnis un vibrācija no ūdenssūkņa pagrabstāvā

Dārta Rasa Ozola

Autors: Dārta Rasa Ozola

0 Komentāru

Sīpolu ģimene Purvciemā sapņo par mieru un klusumu. Taču izrādās, – kāds monstrs pagrabā – ūdens sūkņu stacija – jau vairākus gadus traucē to izbaudīt.

Raidījuma “Bez Tabu” skatītāja Jolanta stāsta, ka skaņa atgādina troksni, kas rodas remontdarbu laikā. Ģimene sapratusi, ka tā nāk no pagraba, kas atrodas tieši zem viņu dzīvokļa. Jolanta sazinājusies ar nama pārvaldnieku un izrādījies, ka nepatīkamo, monotono troksni, kas atgādina urbšanu, izraisa ūdens sūkņu stacija. Tai pievienojusies arī vibrācija, kas iemītniekus nomoka jau kopš 2018. gada.

Jolanta apsaimniekotājam zvanot katru otro dienu, taču ik reizi darbiniece klausules otrā galā esot neizpratnē, par kādu jautājumu viņa interesējoties. Apsaimniekotājs aizbildinoties, ka situāciju atrisināt liedz naudas trūkums. Mājā, kurā dzīvo Sīpolu ģimene, regulāri notiekot avārijas gadījumi, kuru novēršanai nepieciešami līdzekļi. Tam Jolanta gan nepiekrīt, jo parasti, kad kas tāds notiekot, atbraucot remontstrādnieki, kuri noplātot rokas, nosakot, ka tā mēdz gadīties, un aizbraucot, neko nesalabojot.

Jolantas pacietības mērs bijis pilns, kad ģimenē pirms pāris mēnešiem ienācis mazulis. Dzīve Purvciema dzīvoklī kļuvusi neizturama.

Jolanta
Dzīvo troksnī

“Mēs gandrīz neviens neguļam. Esam iegājuši kaut kādā režīmā, guļam vairāk pa naktīm, bet bija man te viens tāds moments, kad mazais aizmiga pēcpusdienā un klusums bija dzīvoklī, jo ir pāris minūtes, kad ir klusums iespējams. Un tas sūknis sāk tā: “Zuummmm!” Ar tādu riktīgu uzrāvienu! Mazajam acis vaļā un histērija.  Ja man agrāk likās ļoti stulbi, ka man vīrs krāc pie auss, tad tagad man tas liekas tik patīkami! Jo tas mazina to skaņu no pagraba.”

Ģimenes ārste, arodārste Karīna Vernere skaidro, ka, izteiktākai paliekot vibrācijai, to sāk pavadīt arī troksnis. Vispārējas vibrācijas iedarbība primāri skar centrālo nervu sistēmu. Tas varot izpausties kā nogurums, galvassāpes, reibonis, bezmiegs. Vēl tiekot ietekmēta perifēriskā nervu sistēma. Tajā brīdī cilvēkiem var rasties problēmas ar roku, kāju un asinsvadu veselību.

Lai izvairītos no veselības likstām, ārste iesaka uz karstām pēdām meklēt problēmas risinājumu. Nama apsaimniekotājs mūs pagrabā neielaiž, taču apgalvo, ka jau vairākkārt sūkņu stacija apsekota, nomainītas ierīces saplīsušās detaļas, bet bez panākumiem.

Gatis Roze
“Civinity” Dzīvojamo ēku pārvaldīšanas nodaļas vadītājs

“Mūsu meistari vienu no sūkņiem aizveda uz remontu, nodefektēja, veica gultņa nomaiņu. Uzstādot atpakaļ, tika secināts, ka īpaši situācija nav uzlabojusies. Tad mēs vēl papildu apsaimniekošanas maksas ietvaros aizdarījām visas šuves vietas, kur varētu kaut nedaudz apslāpēt šos te trokšņus ar ugunsdrošajām putām.”

Tā kā sūkņi esot darba kārtībā, tērēt neskaitāmus tūkstošus to nomaiņai pret jaunākās paaudzes sūkņiem būtu izšķērdīgi, norāda apsaimniekotājs, taču gatavs darīt visu iespējamo, lai Sīpolu ģimeni atsvabinātu no bezmiega un diskomforta. Pārstāvis sola nedēļas laikā sagatavot piedāvājumu pagrabstāva griestu siltināšanai ar akmens vati, kas palīdzēšot apslāpēt skaņu. Ja nama pilnvarotie piedāvājumam piekritīs, skaņas izolācijas darbi pagrabstāvā tikšot veikti jau tuvāko dažu nedēļu laikā.

0 Komentāru

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Suns pārkoda rīkli, stirna mocījās agonijā!" Jēkabpils novadā siro bīstami suņi-plēsēji; pret apdraudējumu visi bezspēcīgi

"Žēl skatīties!" Madonas novadā bargā salā brigāde maina mājas jumtu, iedzīvotājiem žēl strādnieku

Pastā nepieņem oficiālu, sirmgalves parakstītu pilnvaru

"Sūdi, es atvainojos, ir izšķaidīti uz ielas!" Liepājnieci pārsteidz suņu saimnieku rīcība

"Ar muguru pieturu durvis un stumjos iekšā, kā varu!" Jaunās māmiņas Ogrē nespēj pašu spēkiem iekļūt pastā

"Gribu kāpt ringā un ievainot savu pretinieku!" Šova "Boksa akadēmija" finālisti gatavi cīņai!

"Jau pēc gada mājai apmetums lobās nost!" Olainiešus neapmierina mājas restaurācijas darbu kvalitāte!

"Vai pirktajam varu uzticēties?" Iedzīvotāja nepārliecināta par FFP2 respiratoru efektivitāti!

"Dzīvoklī +25°C! Viņi nenormāli svilina!" Ģimene sūkstās par absurdu apkuri

Grūtniece neizpratnē, kāpēc influencerei Didrihsonei ļauts uz ultrasonogrāfiju doties ar vīru

Padomi no Zanes Krēsliņas ceļā uz veselīgām attiecībām ar ēdienu!

"Atkal jāsāk vakcinācija no sākuma?!" Iedzīvotāja neizpratnē par Covid-19 sertifikātiem