“Esmu mērķtiecīga pircēja un iepērkos ārzemēs divas reizes gadā,” Marika Ģederte atklāj savus iepirkšanās paradumus 

Agnese Drunka

Autors: Agnese Drunka

Bez Tabu raidījuma vadītāja, kas visiem stāstiem pieķeras ar pieredzējušas žurnālistes krampi.

Pievienot komentāru

Uzņēmēja Marika Ģederte kopā ar savu darba kolēģi Elizabeti šonedēļ pieņēmušas “zero waste” vēstnešu Arnicānu izaicinājumu pārskatīt sava skapja saturu un veidot kapsulas garderobi no 15 apģērbiem, tostarp apavi un aksesuāri.

Marika un Elizabete vienojas, ka skapja pārskatīšana un kapsulas garderobes veidošana ir viņām tieši kā radīts uzdevums, un jau nākamajā dienā abas satiekas, jau tērpušās kapsulas garderobes apģērbos.

Marika komplektā iekļāvusi auskarus, bet, uzzinot, ka auskari ietilpst 15 kapsulas garderobes detaļā, acumirklī no tiem atsakās, atklājot savus iepirkšanās paradumus.

 

Marika Ģederte
uzņēmēja

Es, uz veikalu dodoties, esmu izdomājusi, ko man vajag, un es mērķtiecīgi meklēju tieši to. Es netērēju laiku, vandoties par veikalu. Es esmu no tām, kas iepērkas divreiz gadā ārzemēs.

 

Tikmēr Elizabete atklāj, ka viņa bieži iepērkas lietoto apģērbu veikalos, kas arī zināmā veidā ir “zero waste”. Marika gan norāda, ka neiepērkas lietotu preču veikalos, bet bieži vien savu apģērbu atdod tālāk.

Tieši tāpēc bezatkritumu dzīvesveida izaicinājuma nedēļā abas dodas izzināt, kā atpazīt ilgtspējīgu un dabai draudzīgu apģērbu, abām dāmām palīdz veikala “Stockmann” eksperte, rādot un skaidrojot, kā atpazīt dabai draudzīgu apģērbu. Lielākoties visi godprātīgie ražotāji to norāda uz savu apģērbu marķējumiem, zīmītēm. Tagad tikai jāiemācās atpazīt, ilgstpējīga un dabai draudzīga apģērba apzīmējumus.

Pirms mēs ieraudzīsim visu kapsulas garderobi, jau rīt Marika un Elizabete nolēmušas izzināt visas atkritumu šķirošanas nianses, tostarp arī to, kur izmest kosmētikas tūbiņas un matu lakas flakonus.