“Esmu gatavs iet uz maksimumu!” Kas ir vīrs, kurš metis izaicinājumu Jurim Šteinbergam?

Agnese Drunka

Autors: Agnese Drunka

Bez Tabu raidījuma vadītāja, kas visiem stāstiem pieķeras ar pieredzējušas žurnālistes krampi.

4 komentāri

Tas nu ir noticis, rīdzinieks Kaspars ir metis izaicinājumu Jurim Šteinbergam tievēšanas maratonam! Tas notika gauži vienkārši – vakarā ģimenes lokā, sēžot pie televizora un skatoties ikvakara neatņemamo pārraidi “Bez Tabu”.

“Vai man arī tāpat vēders izskatās?” uzdodot šo jautājumu ģimenei un saņemot apstiprinošu atbildi, Kaspars rīkojās, jo sevi pazīstot, zina, ka viņam tievēt vieglāk ir divatā.

“Juri es izaicināju viena iemesla dēļ, man vajadzīga motivācija. Pirms tam apzināju savus draugus, piedāvāju viņiem kļūt par sparinga partneriem, bet, tā kā viņi nepiekrita, nolēmu izaicināt Juri. Tā bija tāda spalvaina ideja, un es neticēju, ka man izdosies. ”

Kaspars ir ģimenes cilvēks, sieva un abu divi bērni, gatavi tēti atbalstīt ceļā uz veselību un pārliecinātāku izskatu.

Kaspara meita Megija: “Vispār tas man bija pārsteigums, kad tētis paziņoja, ko uzsācis. Tā kā viņš pēc rakstura ir mērķtiecīgs, es domāju, ka viņam izdosies.”

Arī Kaspara sieva Kristīne, sola vīru atbalstīt un mudināt viņu uz fiziskām aktivitātēm, iesaistot viņu kopīgās pastaigās, pārgājienos un izbraucienos ar riteni:”Kaspars ir mīlošs vīrs un lielisks tētis, un esmu pārliecināta, ka viņam viss izdosies.”

Sieva ar Kasparu pavadījusi 20 gadu un sauc viņu par apņēmības pilnu cilvēku, kurš, starp citu, arī mājās gardi gatavo, īpaši jau auksto zupu, kas ir Kaspara vājība. Pats projekta “Juris tievē” dalībnieks uzsver savu lielāko grēku: “Problēma ir tā, ka es praktiski vienreiz dienā ēdu. Vakaros un daudz.”

Ikdiena tievēšanas maratona dalībniekam ir gana mazkustīga – viņš kā industriālo ēku apsaimniekotājs darba dienu pavada pie mašīnas stūres un sportam vai fiziskām aktivitātēm vaļas neatliek.

“Savā jaunībā nodarbojos ar sportu, braucu aktīvi ar riteni. Kaut kā gadi iet uz priekšu – darbs mājas, mājas darbs…, slinkums, jā tas ir lielākais mīnuss. Man vajag motivāciju.”

Bet nu Kaspara dzīve metīs krietnu kūleni, viņš ir spara pilns būt līdzās Jurim, kopā ar viņu svīst sporta zālē, noskaidrot veselības stāvokli, ēst veselīgu pārtiku un pats galvenais priecāties par svara zudumu.

Kaspars

“Mans mērķis ir to darīt pareizi. Tāds varētu būt mans kredo. Es esmu vienreiz dzīvē nometis svaru tā pamatīgi, 50 kilogramu, bet darīju to nepareizi – badojoties. Tas sačakarē visu, ko var sačakarēt.”

Turpmāk abiem tievētājiem svari kļūs par vienu iecienītu darba instrumentu, jo sākuma punkta skaitļi uz tiem nav pārāk iepriecinoši. Jurim tie ir 155 kilogrami, bet Kaspara starta svars ir 134 kilogrami. Un šie kilogrami ir abu projekta dalībnieku lielākais motivators.

Juris Šteinbergs par projekta mērķi: “Tikt vaļā no maksimāli daudz miesas. Tas galvenais mērķis ir uzlabot veselību, bet, runājot absolūtos skaitļos, ja, oktobrī uzkāpjot uz svariem, es redzēšu 135 kilogramus, būšu ļoti, ļoti laimīgs. Nu, tas būtu apmēram 20 kilogramu mīnusā.”

Kaspars: “Mērķis ir maksimāli daudz, cik vien var, nu 20–25 kilogrami.”

Atbalsta komanda solās būt iespaidīga. Ar Juri un Kasparu strādās Latvijā zināmi mediķi, palīgā nāks  jaunākās tehnoloģijas. Ēdienu abiem tievētājiem piegādās un sarūpēs, atbilstoši viņu analīžu rezultātiem un speciālistu ieteikumiem. Katru dienu svaigu, tieši viņu ceļam uz labsajūtu un zaudētiem kilogramiem.

“Viegli nebūs, bail iedomāties, kā tas būs. Bet beigas būs labas…” mierinot sevi un Kasparu projektu uzsāk Juris.

Foto

4 komentāri