Esi uzmanīgs! Motociklistu gūtās traumas parasti atstāj sekas uz mūžu

1 komentārs

Pērn reģistrēti 337 ceļu satiksmes negadījumi, kur piedalās motociklisti. Un 201 no tiem ir cietušie. Kas pie vainas? Jā, pārgalvība. 

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Arī šogad bijis jau traģisks gadījums. Tukuma novadā 1989. gadā dzimis vīrietis braucis ar nereģistrētu KTM motociklu. Zaudēja vadību, ietriecās kokā, turpat uz vietas nomira. Šoreiz gan neviens nav vainīgs. Tikai pats.

Un, iesākoties motosezonai, prognozējams, – atkal būs cietušie.

Pēdējos trijos gados uz Latvijas ceļiem gājuši bojā 22 motociklisti. Bez bojāgājušajiem smagi savainojušies pēdējos trijos gados 105 divriteņu spēkratu vadītāji.

Tieši tāpēc radio personība un aizrautīgs motobraucējs Valdis Melderis kategoriski neatzīst motociklistu izdalīšanu kā atsevišķu agresīvu, kā tautā teic, sugu.

Kontrole pār motociklu pie jebkāda, protams, pieļaujama ātruma – tas galvenais esot jāzina.

Foto

Motociklists ir mazāk pasargāts nekā autovadītājs, tāpēc traumas nereti smagākas.

Vismaz viens motociklists ik gadu no Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas iznāk, nu jau vadot citu divriteņu pārvietošanās līdzekli – ratiņkrēslu. Turklāt uz mūžu.

Ne vien paši sevi, bet arī citus apdraud, tie, kuri šosejas dzelzs rumaka mugurā. Viens, divi, vēl vairāki lūzumi? Bet vai tā ir mācība?

Valdis Melderis aicina cienīt vienam otru un ievērot ceļu satiksmes noteikumus, nevis piedēvēt viena neprātīga indivīda uzvedību visiem.

Video

TOP komentāri

  • Valdis
    0 0 0

    Valdis

    Aizbrauciet uz Somiju paskatieties, motociklistu vairāk kā autobraucēju un nekādas biedējošas vai traģiskas statistikas..

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl