Esi uzmanīgs! Motociklistu gūtās traumas parasti atstāj sekas uz mūžu

1 komentārs

Pērn reģistrēti 337 ceļu satiksmes negadījumi, kur piedalās motociklisti. Un 201 no tiem ir cietušie. Kas pie vainas? Jā, pārgalvība. 

Arī šogad bijis jau traģisks gadījums. Tukuma novadā 1989. gadā dzimis vīrietis braucis ar nereģistrētu KTM motociklu. Zaudēja vadību, ietriecās kokā, turpat uz vietas nomira. Šoreiz gan neviens nav vainīgs. Tikai pats.

Un, iesākoties motosezonai, prognozējams, – atkal būs cietušie.

Pēdējos trijos gados uz Latvijas ceļiem gājuši bojā 22 motociklisti. Bez bojāgājušajiem smagi savainojušies pēdējos trijos gados 105 divriteņu spēkratu vadītāji.

Tieši tāpēc radio personība un aizrautīgs motobraucējs Valdis Melderis kategoriski neatzīst motociklistu izdalīšanu kā atsevišķu agresīvu, kā tautā teic, sugu.

Kontrole pār motociklu pie jebkāda, protams, pieļaujama ātruma – tas galvenais esot jāzina.

Foto

Motociklists ir mazāk pasargāts nekā autovadītājs, tāpēc traumas nereti smagākas.

Vismaz viens motociklists ik gadu no Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas iznāk, nu jau vadot citu divriteņu pārvietošanās līdzekli – ratiņkrēslu. Turklāt uz mūžu.

Ne vien paši sevi, bet arī citus apdraud, tie, kuri šosejas dzelzs rumaka mugurā. Viens, divi, vēl vairāki lūzumi? Bet vai tā ir mācība?

Valdis Melderis aicina cienīt vienam otru un ievērot ceļu satiksmes noteikumus, nevis piedēvēt viena neprātīga indivīda uzvedību visiem.

Video

TOP komentāri

  • Valdis
    0 0 0

    Valdis

    Aizbrauciet uz Somiju paskatieties, motociklistu vairāk kā autobraucēju un nekādas biedējošas vai traģiskas statistikas..

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl