“Es nevienam nejūtos parādā!” Talsinieku vajā gadiem vecs pārkāpums – pēkšņi saņemts rēķins par aptuveni 1600 eiro

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

2 komentāri

2012. gadā Talsu iedzīvotāju Vitāliju apturējis Valsts ieņēmumu dienests – vīrietis automašīnā pārvadājis nelegālo degvielu. Tā kopā ar automašīnu tika konfiscēta. Par pārkāpumu vīrietis saņēmis vairākus sodus. Viņaprāt viss ir atmaksāts, tomēr rudenī saņemtā vēstule liecina, ka pagātne ir augšāmcēlusies – viņam jāmaksā vēl gandrīz 1600 eiro.

Vitālijs samaksājis vairāk nekā divus simtus latu par automašīnas atgriešanu. Viņš domājis, ka tajā mirklī lieta beigta un situācija atrisināta. Tomēr pēc diviem gadiem, 2014. gadā, saņēmis atkārtotu rēķinu. Atmaksājamā summa mērāma četrciparu skaitlī.

“Es nejūtos nevienam parādā,” uzsver Vitālijs vēlēdamies noskaidrot, kas par lietu. Savukārt nodrošinājuma valsts aģentūras piedziņas nodaļas vadītājs Raivis Mālijs skaidro, ka situācijā nav pieļauta kļūda un rēķins vīrietim ir jāsamaksā.

Raivis Mālijs
Nodrošinājuma valsts aģentūras piedziņas nodaļas vadītājs

“Sākotnējais izdevumu aprēķins, kas tika izsniegts personai bija tikai par daļu mantas un uz konkrēto datumu. Acīmredzot, šī persona ir bijusi gatava segt tikai šos izdevumus.”

Taču pārējie izdevumi neesot segti. Līdz ar to 2014. gadā aģentūra sagatavojusi lēmumu par piedzinamās summas apmēru. Tas esot nosūtīts uz deklarētās dzīvesvietas adresi.

Respektīvi, sākotnēji Vitālijs nosedzis tikai daļu no kopējā rēķina – otra puse nekur nav pazudusi un gandrīz 1600 Vitālijam būšot jāsamaksā.

Ja persona atsakās godprātīgi summu atmaksāt, situācijā tiek piesaistīts tiesu izpildītājs. Šī situācija nav izņēmums – tiesu izpildītāja situācijā ir piesaistīta. Tāpēc situāciju var vērst par labu un tikai vienīgi pilna naudas atmaksa.

Ja tomēr Vitālijam nav skaidrība par ko tad īsti jāmaksā – pārstāvis aicina vīrieti uz sarunu aģentūrā, lai gala rezultātā viss taptu skaidrs!