Juris Šteinbergs aicina: Iesim meklēt, kur sākas Gauja!

21 komentārs
Juris Šteinbergs aicina: Iesim meklēt, kur sākas Gauja!
Foto: Bez tabu

Vēl padomju laika skolas grāmatās bija rakstīts un ģeogrāfijas skolotāji nepagurdami stāstīja, ka Latvijas garākā upe Gauja iztek no Alauksta ezera. Šobrīd ģeogrāfi savas domas par Gaujas patieso sākumu ir mainījuši un apgalvo, ka upes izteka jāmeklē Elkas kalna pakājē. Bez Tabu ekspotīcijas mērķis – noskaidrot, kur īsti sākas Gauja!

Pulcēšanās vieta:

Elkas kalns, Skujenes pagasts, Amatas novads. (Auto stāvlaukums)

Ekspotīcijas sākuma laiks

10.00

Ekspotīcijas plānotais laiks

4 – 5 stundas

Pārgājiena aptuvenais garums

6 – 7 km

Ieskats maršrutā

Automašīnas atstājam stāvlaukumā. Pēc kopbildes pie zīmes ”Gauja” brienam gar upes krastu un meklējam, kur tā sākas! Mērojam ceļu kājām līdz vietai, kur taps kopbilde, kas būs pilntiesīga saukties ”Gaujas sākums”. Pa ceļam – aizraujoši stāsti, leģendas, būs arī atpūta un lieliska gaisotne, par ko Bez Tabu Tavās mājās gādā katru darbadienas vakaru TV, kāpēc gan lai arī ne sestdienā un brīvā dabā!

Mājasdarbs

Pa ceļam uz šo vietu uztaisi vienu foto ar Gauju fonā. Tādu Gauju, kādu mēs to visi pazīstam – plašu, strauju un varenu!

Kas jāņem līdzi?

Vinnijs Pūks teiktu, ka jāņem līdzi provīzija!:) Tātad katram pašam jāparūpējas par ēdamlietām un dzeramo ūdeni. Viss pārējais, kā pārgājienos pieklājas: ērti apavi, ērts apģērbs un, protams, labs garastāvoklis! Atceries, ka ekspotīcijā katrs pats atbildīgs par savu drošību un komfortu!

Kā pieteikties?

Aizpildi zemāk atrodamo pieteikuma formu! Atceries, ka tā jāaizpilda par katru ekspotīcijas dalībnieku atsevišķi! Bērni pasākumā var piedalīties tikai kopā ar vecākiem vai citiem pieaugušajiem! Noteikti nepalaid garām un iepazīsties ar visiem pasākuma noteikumiem un pušu atbildību!

Ja ir kādi jautājumi vai neskaidrības saistībā ar visu augstāk minēto, droši vaicā mums komentāros – atbildēsim!

Foto: Bez Tabu

Foto: Bez Tabu