Komentāri

Ekskluzīvs dzīvokļu projekts vai priedes, kam piešķirts dižkoka statuss? Izrādās, ka pāris simtu gadu veciem kokiem nav priekšroka attiecībā uz jaunbūvēm…

Vaivaru iedzīvotāji ir nepatīkami pārsteigti par kāda dižkoka nociršanu. Izrādās, ka šajā vietā, kas atrodas tuvu kāpu zonai plānots būvēt ekskluzīvu daudzdzīvokļu namu projektu, kurā būtu vismaz 12 celtnes. Iedzīvotāji norāda, ka šī projekta realizācijai traucē vairākas dižpriedes, tāpēc tām ir pieteikts karš.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šīm priedēm ir vismaz 200 gadu, taču tām negaidīti noņemtas zīmes, kas apliecina dižkoka statusu. Tāpat citam kokam nodarīti bojājumi stumbram, kuram, kā norāda vides aizstāvji, tas darīts ar apzinātu mērķi kavēt tā augtspēju un veicināt nokalšanu.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl