“Vāverīte apēdusi!” Saldummīļus maldina vafeļu tortes iepakojums, jo realitātē izskatās bēdīgāk!

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

13 komentāri

Vafeļu tortes “Rīga” iepakojums vēsta, ka uz katra gabaliņa ir vismaz divi lazdu rieksti. Tas liek cerēt, ka patērētājus priecēs riekstu pārbagātība, bet, atverot iepakojumu, sagaida vilšanās. 320 g vafeļu tortei pievienoti seši rieksti. Precīzi tik pat – seši rieksti atrodami arī uz citām veikalu plauktos esošajām vafeļu tortēm ar lazdu riekstiem “Rīga”.

Šī paša ražotāja izstrādājums jau reiz nonācis Bez Tabu redzes lokā. Gada sākumā saldummīļi norādīja, ka uz zemesriekstu vafeļu tortes iepakojuma attēloti lazdu rieksti, skatītāji bija neapmierināti arī ar riekstu apjomu. Ražotājs skaidroja, ka tā esot vien cilvēciska kļūda, solīja situāciju labot un pat piedāvāja preci apmainīt.

Pārstāvis gan neminēja kā tieši tādā gadījumā rīkoties. Uz iepakojuma norādīta tikai adrese, un kontakttālrunis nekur nav atrodams.

Norādītajā adresē neviens raidījuma Bez Tabu komandu nesagaidīja, uzņēmums esot devies brīvdienās, un darbu atsākšot pēc Jāņiem. Patērētāju tiesību sargi atzīst, ka neesot normatīvo aktu, kas reglamentētu, cik riekstiem jābūt uz produkta virsmas, bet ražotājam jābūt godprātīgam.

Ražotāja pārstāvis skaidroja, ka daudz riekstu uz tortes nemaz nevarot būt, jo lazdu rieksti ir dārgi, tas sadārdzinātu arī kāruma cenu. Ražotāja pārstāvis jau atkal bija apņēmies situāciju atrisināt, un piedāvāja turpmāk katrai tortei pievienot deviņus lazdu riekstus.

Tad piekrita, ka mainīšot ilustrāciju, un pēc pāris nedēļām atsūtīs jauno versiju, kas nebūs tik maldinoša.

Foto

13 komentāri