Uzņēmējiem Tukumā aizdomas par pašvaldības policista un kebabu ēstuves īpašnieka dienesta stāvokļa izmantošanu

81 komentārs

Tukuma ledus halle ir pašvaldības īpašums, tātad – to uztur arī par iedzīvotāju samaksātajiem nodokļiem. Tiesa gan, vietējie uzņēmēji ir neizpratnē, kāpēc ap stūri esošā kebabnīca ieguvusi ekskluzīvu vietu tirdzniecībai, bet pārējiem tas liegts.

Uzņēmējs, kurš vēlas palikt anonīms, Bez Tabu atklāj, ka Tukumā nevienam citam neļaujot veikt tirdzniecību no treileriem, izņemot pieminēto kebabu ēstuvi. Sašutušais biznesmenis gribot strādāt godīgas konkurences apstākļos, kur visiem noteikumi ir vienādi.

Kebabu ēstuve ir uz riteņiem, tātad – šeit notiek pārvietojama ielu tirdzniecība. Uzņēmēji, kuri izrādījuši interesi par tirgošanos līdzās kebabnīcai, norāda, ka te viss jau sen ir sarunāts. Un visi centieni iegūt līdzīgu atļauju gan Tukuma ledus hallē, gan pilsētas būvvaldē, gan novada domē tiekot atraidīti ar smaidu uz lūpām.

Lai arī uz kebabnīcas treilera itin nekur neatrodam nevienu liecību par firmas nosaukumu, Bez Tabu noskaidro, ka te pakalpojumu sniedz SIA “NEZ-Baltic”. Tās īpašnieks Andris Hohfelds jau vairākus gadus strādā pašvaldības policijā, kur priekšnieks ir viņa vecākais brālis Armands. Savulaik Bez Tabu jau tikās ar Armandu, taču – pavisam citā jautājumā. Uzņēmēji uzskata, ka tieši šī saistība un pazīšanās domē palīdz Andrim veikt jaunu atspērienu uzņēmējdarbībā Tukumā.

Noskaidrojam, ka saimnieks šobrīd atrodas ārpus valsts robežām, tāpēc mēģinām Andri sazvanīt.

Andris Hohfelds
likumpaklausīgs kebabu meistars

Varu apgalvot, ka nekas ekskluzīvs tur nav. Brīnos, kāpēc tur pirms tam agrāk neviens nebija, jo vieta ir laba. Teiksim, mans stūris ir tāds, ka nekam citam viņš īsti pielāgots nav, nevar būt.

Bez Tabu: Uz vietas tai kebabu ēstuvei ir tie dokumenti, atļaujas, kaut kas tamlīdzīgs?

Nu, nedomāju, ka jūs, teiksim tā, dokumenti ir, protams, jā, bet jūs jau nebūsiet tā iestāde, kam to rādīt. Ir, ir, nu, protams, ir, bet, nu…

Bez Tabu: Bet darbiniece nevar mums tos parādīt?

Nu, nē, piedodiet man, ko tad visiem pēc kārtas rādīs dokumentus, it īpaši jau televīzijai, nu…

Teritorija ap ledus halli ir pašvaldības pārziņā. Sporta iestādes direktors, kurš ir arī domes deputāts, savā kabinetā Bez Tabu neaicina, taču tumšajā koridorā atklāj dažas noslēgtā līguma detaļas. “Trīs eiro dienā,” noslēgtajā līgumā noteikto nodevu min Tukuma ledus halles direktors, domes deputāts Modris Liepiņš.

Tukuma novada domē ziņas par iespējamām nebūšanām saistībā ar kebabnīcu neesot jaunums. Lietvedībā jau atrodas gana svaigs iesniegums ar iebildumiem no cita uzņēmēja. Pamatojoties uz konfidencialitāti, SIA “NEZ-Baltic” un pašvaldības noslēgto līgumu iemūžināt neļauj. Bez Tabu gan ievēro, ka nodeva par tirdzniecību ir vien 140 eiro gadā.

Ne jau šī nodevas maksa, šī licences maksa ir tas, kas nepieciešams pašvaldībai. Pašvaldībai nepieciešams, lai būtu šī uzņēmējdarbība, lai būtu iespēja uzņēmējiem, piemēram, piesaistīt darbiniekus, par kuriem tiek maksāti šie nodokļi, kas jau tad ir pašvaldības ieņēmums, lai cilvēkiem ir ieņēmumi, ko attiecīgi viņi varētu tērēt precēm un pakalpojumiem. Un kopumā tādā veidā attīstīt gan pašvaldības – šo ekonomisko pamatu, gan valsts ekonomiku,” uzsver Tukuma novada domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans.

Pašvaldības vadītājam gan ir pirmā dzirdēšana, ka pašvaldībā strādājošie Hohfeldi ir brāļi un ka uzņēmuma īpašnieks ir viens no viņiem.

Jāpiebilst, ka pēc “Lursoft” datiem, arī Armands Hohfelds ir saistīts ar SIA “NEZ-Baltic” – pirms dažiem gadiem pašvaldības policijas pašreizējais priekšnieks bijis šī uzņēmuma valdes loceklis.

Andris Hohfelds
likumpaklausīgs kebabu meistars

Bez Tabu: Tad ar dokumentiem tur viss ir kārtībā, un tur nav kur…

Protams, protams, protams.

Bez Tabu: Nekādas aizdomas par kaut kādu sarunāšanu vai vēl kaut kas?

Nu ne, nu ne tak, ak Dievs.

Domes priekšsēdētājs vēl uzsver, ka visiem noteikumi ir un palikšot vienādi. Ja uz vienu tirdzniecības vietu aci metīs vairāki uzņēmēji, tos izvērtēšot ne pēc paziņu skaita pašvaldībā, bet gan pēc godīgas konkurencres standartiem.