Tukumniecei lielveikalā pārdota maltā gaļa ar tehniskās eļļas piedevu. Kā tad tā?!

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

Pievienot komentāru

Olga Tukuma “Maxima” nolūkojusi glītu gaļas gabaliņu un palūgusi, lai to samaļ. Kad pirkumu pārnesusi mājās, ieraudzījusi, ka tajā ir lieli, melni, nepatīkami plankumi. 

Plankumi jeb melnās piedevas nevarēja rasties mājās, gaļu nepareizi uzglabājot, jo tie bija uzreiz, tiklīdz Olga pārnāca no veikala. Pirkumu veikalā nepētījusi, jo paļāvusies uz tirgotāja godaprātu un pašai bijuši vēl citi pirkumi. Nesusi gaļu atpakaļ uz veikalu.  Pārsteigusi veikala vadītājas attieksme. Viņa pat neatvainojusies, vien nauda par gaļu atdota.

Olga ir neizpratnē, kā tādu malto gaļu var pārdot pircējam? Ka tai ir tumši piemaisījumi, vajadzējis redzēt gan miesniekam, gan kasierei.

Vai maltā gaļa ar tumšajiem plankumiem ir gana laba, lai no tās pagatavotu kotletes, “Bez Tabu” vaicā Pārtikas un veterinārajam dienestam. Tā pārstāve akcentē, tad šādu produktu nekādā gadījuma nevajadzētu lietot uzturā un sola veikt pārbaudes veikalā.

Pēc raidījuma “Bez Tabu” saņemtā jautājuma, kā varēja gadīties tāds nesmukums, tirdzniecības tīkla “Maxima Latvija” vadība jau veikusi savu izmeklēšanu. Liene Dupate skaidro, pie vainas tumšā tehniskā eļļa, kuras piejaukums ticis gaļā.

Izrādās, miesnieks asinājis gaļas maļamās ierīces nažus un to apkopis, bet nebija notīrījis iekārtu un nebija veicis kontrolmalumu, pirms samalt pircējai gaļu. Viņam bijis jāpārliecinās, ka tehniskā eļļa, kas izmantota ierīces apkopei, nepiesārņo pārtiku.

“Maxima Latvija” pārstāve atvainojas pircējai un sola, ka no kļūdām mācīšoties. Kotlešu cienītāji malto gaļu turpmāk varot pirkt droši, eļļainās šmuces tajā vairs nebūšot.

Foto